Młodzież zdominowała turniej w Bielsku-Białej!

Absolutną dominacją młodych zawodników oraz zawodniczek zakończył się turniej Plaża Bielsko-Biała 2014!

W rozgrywkach Młodej Plaży Open czekały nas dzisiaj mecze o miejsca na podium. W turnieju kobiet dobrze znana kibicom siatkówki plażowej para Agnieszka Saganowska/Katarzyna Sulewska okazała się lepsza od duetu Natalia Miłosz/Magdalena Walczak. Najlepsze w turnieju Młodej Plaży Open okazały się Karolina Wróbel/Aleksandra Smykla, które rozprawiły się z parą Kinga Legieta/Klaudia Tysler, MVP turnieju Młodej Plaży została wybrana Karolina Wróbel. Jak się później okazało dla pary pochodzącej z Częstochowy nie był to ostatni sukces w niedzielne popołudnie, ponieważ Karolina Wróbel oraz Aleksandra Smykla zdominowały również turniej w kategorii „Open”!

Jeżeli chodzi o turniej Młodej Plaży Open chłopców, brązowe krążki zawieszone zostały na szyjach Mateusza Śnieżka/Kacpra Wygody, którzy pokonali parę Przemysław Ząber/Martin Grzybek. W wielkim finale para Bartek Cukier/Łukasz Cyran pokonała duet Radek Brzozowski/Szymon Mrozek, a nagrodą MVP, między innymi za fantastyczną grę w obronie uhonorowany został pochodzący z Bielska-Białej Łukasz Cyran. W turnieju „Open” w spotkaniu o miejsce na najniższym stopniu na podium para Ćwiertnia/Jarzyna po tie-breaku uporała się z duetem Lasoń/Kołodziej. W wielkim finale zagrali z kolei zwycięzcy Młodej Plaży – Bartek Cukier/Łukasz Cyran z braćmi Arturem/Bartkiem Kolonko. Zawodnicy pochodzący z Osieka tydzień temu, w turnieju rozgrywanym w Andrychowie zajęli drugie miejsce i tak samo stało się w Bielsku-Białej. Spotkanie finałowe lepiej rozpoczęła drużyna ochrzczona mianem „Dumy Osieka”, jednak później do pracy mocno zabrali się młodzi gniewni z Bielska-Białej i Katowic. Kapitalnym wymianom pełnym zwrotów akcji, ale także spektakularnym blokom (chociażby niesamowita „czapa” jednorącz w wykonaniu Bartłomieja Kolonko) pokazały, że wspomniane pary naprawdę grać w siatkówkę plażową potrafią! Ostatecznie po tie-breaku lepsi okazali się być Bartek Cukier i Łukasz Cyran, którzy podobnie jak ich koleżanki zgarnęli w Bielsku-Białej dublet!

Turniej w Bielsku-Białej nie mógłby się odbyć bez organizatorów: Stowarzyszenia Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ, miasta Bielska-Białej a także partnera organizacyjnego BBOSIR-u. Organizatorzy pragną również podziękować firmom i instytucjom, które wspierały turniej w Cygańskim Lesie: Grupa Kęty – jako Główny Partner Młodej Plaży Open, a także Aluprof, Zakłady Tłuszczowe Bielmar, Jurajska, HI-TEC.