Marcin Prus: Łódź oraz Manufaktura są dla nas wszystkich miejscem wyjątkowym

Dzisiaj o godzinie 13 odbyła się oficjalna konferencja prasowa przed turniejem cyklu Plaża Open, który od 17 do 20 lipca odbywa się w łódzkiej Manufakturze.

Marek Kondraciuk Bardzo się cieszę, że taka impreza jak Plaża Open odbywa się w naszym mieście. Łódź kocha siatkówkę i mogę śmiało powiedzieć, że jest to miłość z wzajemnością, ponieważ siatkówka także kocha Łódź – mówi Marek Kondraciuk. Łódzka Atlas Arena jest wizytówką nie tylko miasta czy regionu ale także całej Polski – Łódź bije rekordy frekwencji takich imprez jak Liga Światowa, Mistrzostwa Europy 2009 czy Ligi Mistrzów (mecze PGE Skry Bełchatów). Nasze miasto stało się także centrum siatkówki plażowej, to właśnie w Łodzi istnieje chluba polskiego beachvolleya SMS. Z łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywodzi się wielu medalistów zarówno mistrzostw Europy, jak i mistrzostw świata w najróżniejszych kategoriach wiekowych – dodaje Dyrektor Wydziału Sportu. W Łodzi od 10 do 20 września odbędzie się największa impreza siatkówki halowej na świecie – czyli mistrzostwa świata – We wrześniu do Atlas Areny przyjedzie plejada gwiazd europejskiej ale i światowej siatkówki i jestem przekonany, że kibice zgromadzeni w naszej hali będą świadkami wielu emocjonujących spotkań – podsumowuje Marek Kondraciuk.

Joanna Berlińska – rzecznik łódzkiej Manufaktury nie kryła swojego zadowolenia z powodu kontynuowania współpracy z organizatorami Plaża Open – Bardzo cieszymy się, że kolejny turniej z cyklu Plaża Open odbędzie się w Łodzi, w Manufakturze. Chciałam korzystając z okazji powitać naszych wspaniałych gości, mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie równie udane i spektakularne jak ubiegłoroczna edycja – mówi rzecznik prasowa Manufaktury. Manufaktura to nie tylko centrum handlowe, miejsce spotkań ale także ważne miejsce dla sportu – Manufaktura od długiego czasu ze sportem związana jest bardzo szeroko. Dzieją się u nas wydarzenia, które są istotnymi wydarzeniami w wielu dyscyplinach: między innymi basketmania, beachsoccer. Poza wydarzeniami najwyższej rangi, odbywają się także „mniejsze” rozgrywki, które powodują, że w Manufakturze cały rok coś się dzieje – dodaje Joanna Berlińska.

Zacieram ręce ponieważ szykują się naprawdę wspaniałe rozgrywki, z udziałem świetnych zawodników i zawodniczek. Zagrają u nas między innymi reprezentanci Polski, zawodnicy grający na co dzień w PlusLidze, będą to między innymi Dominik Witczak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) czy Wojtek Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów) – mówi Marcin Strządała. Sukces ubiegłorocznego turnieju, który odbywał się w Manufakturze przekonał organizatorów Plaża Open, że warto w Łodzi organizować zawody siatkówki plażowej – Cieszę się, że Plaża Open została pozytywnie przyjęta przez łódzką Manufakturę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz drugi możemy pokazać siatkówkę plażową na najwyższym poziomie mieszkańcom Łodzi i postaramy się zorganizować jeszcze ciekawsze wydarzenie. Przygotowaliśmy dla kibiców mnóstwo atrakcji, nagród z konkursami, mecz gwiazd. Poza tym będziemy promowali MŚ, które jak wspomniał Pan Dyrektor odbędą się we wrześniu w Łodzi. Także mogę śmiało powiedzieć, że będzie się działo w Manufakturze! – dodaje Marcin Strządała.

Rozgrywki finałowe w każdym z sześciu miast byłby lub będą transmitowane przez TVP Sport, Plażę Open wspiera szerokie grono Patronów Medialnych – Nie sposób wymienić wszystkich Patronów Medialnych, bo zajęłoby nam to kilka minut ja jednak jako Dyrektor Sportowy turnieju chciałbym tym wszystkim mediom, które są razem z nami podziękować za współpracę – mówi Marcin Prus. Dyrektor Sportowy Plaży Open podkreśla walory łódzkiej Manufaktury – Manufaktura jak i Łódź są dla zawodników miejscem wyjątkowym. Ja sam, kiedy grałem w siatkówkę przebywałem tutaj wiele dni a nawet tygodni i czas ten wspominam bardzo miło – podsumowuje Marcin Prus.