Manufaktura szczęśliwa dla ośmiu par eliminacji Plaży Open

Cztery duety siatkarek i cztery duety siatkarzy awansowały do turnieju głównego ostatnich w tym sezonie zawodów Plaży Open. Dołączyły one do duetów rozstawionych najwyżej w rankingu PZPS i powalczą z nimi o wygraną w całym turnieju.

Na listach startowych eliminacji do turnieju głównego ostatniej w tym sezonie Plaży Open znalazło się 31 zespołów kobiet i mężczyzn. Osiem z nich awansowało do dalszych rozgrywek. W zmaganiach siatkarzy sukcesem niedzielę zakończyli Adam Głowacki i Antoni Piotrowski, którzy najpierw pokonali parę Jankowski/Lewicki, a następnie wygrali z duetem Kaniewski/Okrzeja. W obu spotkaniach to oni byli wyraźnie lepszym zespołem. W turnieju głównym zagrają też Jakub Krzemiński i Marcel Wanat. Oni również zaczęli zmagania od II rundy, ale pierwszego meczu nie musieli rozgrywać, ze względu na uraz w dwójce rywali. W bezpośrednim spotkaniu o awans nie mieli problemów, by pokonać parę Kobierecki/Strożek.Łatwej drogi do turnieju głównego nie mieli Dorian Poinc i Daniel Szaniawski, ale po dwóch wygranych tie-breakach, na koniec dnia cieszyli się z awansu. W poniedziałek na terenie Manufaktury wystąpią również Janusz Prus i Mateusz Michalak, którzy oba swoje starcia wygrywali w dwóch setach, a w ostatnim w pokonanym polu pozostawili parę Zarankiewicz/Mielczarek. Rywalizacja siatkarek była krótsza, choć wcale nie mniej ciekawa. W bezpośrednich meczach o awans triumfowały duety wyżej rozstawione. Górą była nie tylko młodość, ale i doświadczenie. W turnieju głównym oglądać będzie można dobrze znane na polskich boiskach plażowych Magdalenę Szczytowicz oraz Michalinę Tokarską, Julię Radelczuk i Paulinę Łabuz oraz Julię Podsiadło i Oliwię Podsiadło, a także Magdalenę Lewandowską i Klaudię Czaplińską. Tylko dwie ostatnie dwójki musiały rozegrać w niedzielę dwa spotkania.

Turniej główny wystartuje w poniedziałek o godzinie 10:00 i również rozgrywany będzie na dwóch boiskach zlokalizowanych na terenie Manufaktury. – Oczywiście zapraszamy na trybuny, które zbudowaliśmy także przy boiskach. Od poniedziałku będzie już naprawdę bardzo ciekawie, a dodatkowo też przygotowaliśmy dla kibiców bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Warto odwiedzić Plażę Open i Manufakturę – mówi Monika Brzostek, dyrektor sportowa cyklu.