Konferencja prasowa po łódzkim turnieju

Chwilę po zakończeniu finałowych zmagań odbyła się konferencja prasowa podsumowująca zmagania w Łodzi. W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk, Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS-u Rafał Pośpiech, Sędzia główny Andrzej Czerwiński, Dyrektor sportowy Plaża Open Piotr Ilewicz oraz przedstawiciele zespołów zwycięskich.

Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Plaża Open była pierwszą imprezą, w której uczestniczyłem jako Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ. Impreza świetnie komponuje się w klimacie łódzkiej Manufaktury, a także w kibicowskiej atmosferze siatkarskiej Łodzi – rozpoczął p. Marek Kondraciuk

Podziękowania złożył także Komisarz zawodów, a jednocześnie Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej Rafał Pośpiech:

Podziękowanie także dla wolontariuszy, ekipy organizacyjnej i każdej osoby, która przyczyniła się do organizacji całej imprezy.

Sensacyjny zwycięzca turnieju męskiego Rafał Maluchnik krótko podsumował swój finałowy mecz:

Pierwszy set był bardzo ciężki, pogoda także nie pomagała. Od połowy meczu zaczęliśmy grać na swoim poziomie i wszystkie zagrania nam wychodziły, dlatego zwyciężyliśmy. Nie ma się do czego przyczepić, organizacja na najwyższym poziomie