Finały w Łodzi już za nami

To już siódmy raz, kiedy Plaża Open zawitała do Łodzi. I tym razem na finałach nie zabrakło wielu emocji. W tym roku na Plaży Open zagrało 44  par męskich i 16 duetów żeńskich.

Pierwszego dnia turnieju odbyła się konferencja prasowa z udziałem: Dyrektora wydziału Sportu UM w Łodzi Marka Kondraciuka, Dyrektora generalnego Marcina Strządały, zawodniczki Agnieszki Wołoszyn, Przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS Rafała Pośpiecha orz Dyrektora sportowego Piotra Ilewicza.

Plaża od 2013 roku gości w Łodzi, w tym czasie impreza bardzo wrosła w łódzki klimat. Klimat letniego sportu w Łodzi. Wyjątkowy charakter nadaje to jeszcze, że wkomponowaliśmy to w Mistrzostwa Europy siatkarek, które 23-ego sierpnia rozpoczną się w naszym mieście i potrwają do 5 września będziemy emocjonować się występami.

W piątek tradycyjnie odbyły się eliminacje, ale bez udziału kobiet, które dołączyły do rozgrywek w sobotę.

Sobotni poranek od pierwszych meczów licznie zgromadzeni kibice obserwowali widowisko na bardzo wysokim poziomie. Niewątpliwie występ wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski Agnieszki Wołoszyn oraz byłego reprezentanta Polski w plażowej odmianie siatkówki Kacpra Kujawiaka był gratką dla uczestników widowiska. Turniejową „jedynką” został Akademicki Mistrz Europy Piotr Ilewicz w parze z Jakubem Zdybkiem, a wśród Pań Julia Gierczyńska i Paula Słonecka.

Nie obyło się bez niespodzianek na boiskach zlokalizowanych w łódzkiej Manufakturze. Dopiero siódme miejsce zajęli stawiani w roli faworytów do zdobycia trofeum Kujawiak/Malec przegrywając po niesamowitym pojedynku z zawodnikami znanymi z siatkarskiej Plusligi Mariańskim i Pietraszko. Sensacyjnymi półfinalistami zostali Filip Brandt/Janusz Prus, którzy po trzech tie-breakach cieszyli się z awansu do najlepszej „czwórki” turnieju. Żeńska turniejowa „jedynka” spisała się doskonale wygrywając trzy mecze w stosunku 2:0.

W niedzielnych półfinałach zameldowały się Słonecka/Gierczyńska, Wołoszyn/Kujawska, Ciesielska/Jochym oraz Bednarek/Kirszenstein, natomiast u mężczyzn do strefy medalowej weszli Ilewicz/Zdybek, Brandt/Prus, Kapuśniak/Czubiński i Głowacki/ Maluchnik. Wczesnym popołudniem wyłoniono zwycięzców turnieju męskiego oraz żeńskiego. Po fascynujących finałach na najwyższym stopniu podium zameldowały się pary Paula Słonecka i Julia Gierczyńska oraz Michał Głowacki i Rafał Maluchnik, srebrne medale zdobyły Wołoszyn/Kujawska oraz Kapuśniak/Czubiński, a mecze o III miejsce padły łupem par Brandt/Prus oraz Bednarek/Kirszenstein. Transmisje finałów turnieju przeprowadziła telewizja TVP Sport.

 

Plaża Open to nie tylko sportowe emocje, ale także niesamowite atrakcje towarzyszące rozgrywką. Nie zabrakło m.in. konkursu „zamrożone koszulki”, który polega na jak najszybszym założeniu zamrożonej koszulki, a w niedzielne przedpołudnie zaprezentowany został Puchar Mistrzostw Świata, który zdobyli polscy siatkarze na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii w 2018 roku.

 

To była już trzecia edycja cyklu Plaży Open 2019. Za tydzień zaplanowano turniej w Rybniku, a finał odbędzie się na Plaży Miejskiej Dojlidy w Białymstoku. Po turnieju w Łodzi odbyła się także konferencja prasowa.