Monika Sobczak (Grupa Kęty): Przyświeca nam idea wychowania przez sport.

Na wczorajszej konferencji prasowej, jednym z gości była Pani Monika Sobczak, Prezes Fundacji „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”. Zobaczcie, co na temat Plaży Open i działalności Grupy Kęty powiedziała nam Pani Monika. 

Pani Moniko, Grupa Kęty ponownie powróciła na plażę! Czemu zawdzięczamy Państwa zaangażowanie w projekt Młodej Plaży Open?

To już nasze drugie spotkanie z Plażą Open. W zeszłym roku dzięki inicjatywie Grupy Kęty został rozegrany turniej Młodej Plaży Open w Kętach i Cieszynie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie wystartowało kilkadziesiąt drużyn młodzieżowych. Warto to robić!

Dlaczego wsparcie akurat dla Młodej Plaży Open?

Jedną z idei, która przyświeca społecznej działalności całej Grupy Kapitałowej Grupy Kęty S.A. jest wychowanie przez sport. Duża lokalna impreza siatkarska doskonale wpisuje się w nasze działania. Dając wsparcie, możemy pomóc w organizacji turnieju dla ambitnych, młodych zawodników. Z siatkówką przyjaźnimy się od wielu lat, spółki Grupy Kapitałowej wspierały i wspierają kluby sportowe, min. BKS Aluprof oraz UMKS Kęczanin – stąd nasza sympatia do tego bardzo widowiskowego i rodzinnego zarazem sportu.

Angażujecie się Państwo w podobne przedsięwzięcia? 

Staramy się lokalnie wspierać inicjatywy sportowe. Cieszymy się, że taka impreza jak Plaża Open przyjechała do Kęt i już po raz drugi w mieście będzie barwnie, kolorowo i sportowo. W sezonie zimowym lokalnie wspieraliśmy zawody narciarskie dla dzieci, tzw „Puchar Reksia”. Mam nadzieję, że oba wydarzenia sportowe na stałe zagoszczą w naszym kalendarzu.

Jak dużo wysiłku wymaga od Państwa uczestnictwo w naszym projekcie?

Organizator imprezy gwarantuje nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Zeszłoroczna impreza pokazała profesjonalne podejście organizatorów i wspaniałą organizację, więc od strony operacyjnej to dla nas czysta przyjemność. Lubimy sport i z pewnością wielu mieszkańców Kęt, którzy są pracownikami Grupy Kęty wybierze się na wspólne kibicowanie. Dodatkowo, angażujemy Fundację “Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”, która wspiera lokalne domy dziecka. Dzięki inicjatywie Organizatora, dla podopiecznych Fundacji zostaną przygotowane warsztaty gry w siatkówkę pod okiem znanego sportowca i zarazem organizatora Plaży Open Marcina Prusa.

Czy odwiedzi nas Pani na plaży?

Oczywiście! Mam nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjała tak, jak w zeszłym roku. Już mamy pierwsze zgłoszenia podopiecznych Fundacji “Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia” do turnieju Młoda Plaża Open.
Jak ocenia Pani zeszłoroczny turniej w Kętach? 

Uważam, że zeszłoroczna impreza była bardzo udana, o czym świadczył komplet publiczności na trybunach. Duże brawa również dla władz Gminy za ideę pozostawienia boisk na okres wakacyjno-letni dla mieszkańców. To bardzo fajna inicjatywa. Sport sprzyja zdrowiu i rozwojowi młodych ludzi.

***

GRUPA KĘTY – Partner Główny Młodej Plaży Open

Jest spółką dominującą dla Grupy Kapitałowej składającej się z pięciu głównych segmentów biznesowych działających w następujących obszarach:  budownictwo, motoryzacja, automotive, transport kolejowy, przemysł spożywczy (opakowania).

grupa-kety-200

ALUPROF S.A.Partner Młodej Plaży Open

Jedna ze spółek Grupy Kapitałowej. W jej ofercie znajdują się architektoniczne systemy dla budownictwa, jak również systemy rolet i bram.

aluprof-200

fot. Arkadiusz Raj, sportowe-kety.pl