“Gorąca” Plaża Open gotowa na przyjęcie siatkarskiej elity

W poniedziałek, 12 maja, w kęckim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca inauguracje tegorocznego sezonu Plaża Open 2014.

Do pierwszego turnieju pozostały dwa tygodnie. Co na temat przygotowań mogą powiedzieć organizatorzy? Jak wyglądają stroje zawodnicze i medale? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z dzisiejszego wydarzenia.

Drugi raz z rzędu inauguracja cyklu Plaża Open odbędzie się w Kętach. Zeszłoroczna odsłona Plaży Open w tym miejscu, odbiła się szerokim echem, zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i lokalnych. Czy zatem zmienił się poziom zainteresowania siatkówką przez mieszkańców?– Jak zmieniło się zainteresowanie, okaże się tak naprawdę na przełomie maja i czerwca. Mam jednak nadzieję, że po raz kolejny na „plaży” pojawią się tłumy mieszkańców i gości z okolic. Co prawda, tytułu „Najefektywniejszy debiut wśród miast” nie zdołamy obronić,  ponieważ nie jesteśmy już debiutantami, ale jestem pewien, że coś efektywnego zrobimy. Kęty stoją siatkówką! Dla nas najważniejsze jest to, że projekt Plaża Open wpisał się w oczekiwania mieszkańców, którzy już w trakcie poprzedniego turnieju pytali czy za rok również spotkamy się w tym miejscu – powiedział Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk.

Odnośnie oczekiwań w kierunku organizatorów, Burmistrz Gminy Kęty powiedział: – Współpraca od samego początku układa się wzorowo, wszelkie kwestie rozwiązywane są na bieżąco. A oczekiwanie mam w zasadzie tylko jedno: Jak Plaża to musi być słońce! Rok temu w Kętach rozpoczęło się prawdziwe lato. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze…  Z mojej strony wszystko jest dopięte na ostatni guzik – dodał Tomasz Bąk.

Zarówno w turnieju Młodej jak i seniorskiej odsłonie Plaży Open zagrają zawodnicy z Gminy Kęty, za których kciuki będzie ściskał Burmistrz Gminy Kęty. – Ja jestem lokalnym patriotą i życzyłbym sobie, żeby młodzi zawodnicy z Kęt i okolic ten turniej wygrali. Jestem również byłym czynnym sportowcem i wiem, że w sporcie to nie jest takie proste – niech wygra najlepszy! – zakończył Tomasz Bąk.

W Kętach zostanie zapoczątkowany także cykl Młodej Plaży Open, który odbędzie się także w Cieszynie oraz Bielsku-Białej. Prezes Zarządu Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Monika Sobczak przyznała, że turniej ten pasuje do strategii reprezentowanej przez firmę. – Nie mogło nas zabraknąć w tym roku. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w poprzedniej edycji , która okazała się bardzo fajną zabawą cieszącą się zainteresowaniem lokalnej społeczności. Wzorowa organizacja imprezy rok temu dała nam gwarancję, że warto wspierać organizatorów Plaża Open w ich wysiłkach. My, jako Grupa Kęty w obszarach społecznej odpowiedzialności biznesu, kierujemy się ideą wychowania przez sport. Poza tym, cała grupa kapitałowa przyjaźni się z siatkówką – Alupol Packaging wspiera lokalny klub – UMKS Kęczanin Kęty, a od lat sponsorem siatkarek BKS-u Bielsko-Biała jest firma Aluprof – powiedziała Monika Sobczak.

Grupa Kęty przygotowała na inauguracyjny turniej tegorocznego cyklu wiele atrakcji, a ich kulminacja nastąpi pierwszego czerwca, w dzień dziecka. – Mam nadzieję, że uda nam się przygotować wiele atrakcji dla dzieci wspierających turniej. Ponadto, nasza Fundacja organizuje warsztaty o nazwie „S jak sztuka”, w których biorą udział podopieczni Fundacji z domów dziecka z Kęt, Oświęcimia, Żywca oraz Bielska-Białej. Podopieczni uczą się na warsztatach pracy z kamerą. Finalnym efektem przygotowań jest teledysk, który dzieci kręcą do bardzo modnej ostatnio piosenki „Happy”, wykonywanej przez Pharella Wiliamsa. Już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców Kęt i okolic do kręcenia razem z nami finałowej sceny razem z akcją „Balonik do nieba”.

Jednym z elementów współpracy między organizatorami Plaży Open, a Grupą Kęty będą warsztaty siatkarskie dla dzieci i młodzieży. Swojego zadowolenia z tego powodu nie kryła Prezes Zarządu Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Monika Sobczak. – Z naszej strony, kierujemy w stronę organizatorów ukłony i podziękowania. Powstała wspólna inicjatywa, by dzieci z Fundacji mogły wziąć udział w warsztatach z gwiazdami siatkówki. Nasza Fundacja kieruje się ideą wyrównywania szans. Cieszymy się więc, że po pierwsze – dzieci będą mogły zagrać na profesjonalnych boiskach, a po drugie – będą miały kontakt ze znanymi sportowcami, co naprawdę jest dla nich wyjątkowym przeżyciem. Dzieci cenią sobie nawet najdrobniejsze gesty, jak podpisanie zdjęcia, czy wspólna fotografia z idolem. Co ciekawe, mamy już pierwszych uczestników zgłoszonych zarówno do warsztatów jak i do Młodej Plaży Open! – zakończyła Monika Sobczak.

Marcin Strządała, Dyrektor Główny projektu Plaża Open powiedział, że wybór miasta gospodarza był dla organizatorów jasny od samego początku z powodu wzorowej współpracy z miastem, dyrektorem OSiR Kęty, mieszkańcami a także Burmistrzem Gminy Kęty – Tomaszem Bąkiem. W 2014 roku, Plaża Open odwiedzi 6 miast. To mniej niż w latach poprzednich, ale jak zauważa Marcin Strządała – organizatorzy postawili na jakość a nie ilość. Łącznie, przez 5 lat trwania cyklu (wcześniej Plaża – Siatkówka Plażowa), turnieje Plaża Open rozegrane zostały w 25 miastach!

Plaża Open to największy cykl turniejów jeżeli chodzi o siatkówkę plażową w naszym kraju. Co więcej, organizatorzy zapewnili rekordową sumę nagród dla najlepszych. – W 2011 roku była to pula 8 tysięcy złotych, rok później 26 tysięcy, a rok temu 63 tysięcy złotych. W bieżącej edycji, pula nagród wynosi 97 tys. Złotych, z czego 72 tysiące to nagrody w formie gotówkowej. Jak widać jest „sporo pieniędzy do podniesienia z piachu” i będzie o co walczyć – powiedział Główny Organizator Plaża Open.

Oficjalnym partnerem jest Polski Związek Piłki Siatkowej, a wartości i splendoru tegorocznej edycji dodaje patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Fundacji Kropla Życia, z którą będziemy organizować Wakacyjną Kroplę Życia, gorąco zachęcamy do oddawania cząsteczki siebie innym w myśl hasła Fundacji „Kropla Życia”.

Z roku na rok rośnie wartość Plaży Open, co przekłada się na obecność w turnieju mediów, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. – W tym roku współpraca Plaży Open z TVP Sport obejmuje cały cykl. Telewizja Polska będzie pokazywała finałowe zmagania w każdym z sześciu miast tegorocznego projektu. Rozpoczęliśmy w tym roku współpracę z Przeglądem Sportowym. Już 28 maja kibice, którzy zakupią Przegląd Sportowy, znajdą w nim 4-stronnicowy dodatek na temat Plaży Open! Ponadto, o Plazy Open będzie można przeczytać przed każdym turniejem tegorocznego cyklu właśnie w Przeglądzie Sportowym – dodał Marcin Strządała.

Nasz cykl mógłby odbyć się bez wsparcia sponsorów – firmy IceMastry, która także dzięki pomocy Burmistrza Tomasza Bąka została Sponsorem Głównym imprezy czy oficjalnej wody – Jurajska. Topy przygotowała dla nas firma Lorin z Andrychowa. Oficjalna odzież to firma Hi-Tec Polska, partnerem jest firma Obssesive, a Młodą Plażę Open wspiera Grupa Kęty. Oficjalnym hotelem jest „Klub Rycerska” w Kętach. Głównym Partnerem w Kętach jest Bank Spółdzielczy w Kętach.

Na konferencji prasowej obecny był również Robert Szczerbaniuk – zawodnik oraz ambasador Plaży Open, którego przygoda z siatkówką plażową na poważnie rozpoczęła się rok temu właśnie w Kętach. – Było to dla mnie ciężkie przeżycie, ponieważ po raz pierwszy przeniosłem się z hali na piasek, a są to zupełnie inne dyscypliny. Podstawowa różnica jest taka, że gra się we dwójkę i wysiłek jest naprawdę ogromny. Rok temu w Kętach tak, jak powiedział Pan Burmistrz pogoda dopisała, słoneczko prażyło. Niestety, mi w niedzielę zabrakło sił i dlatego skończyłem turniej na 4. miejscu. Bardzo miło wspominam tamte zawody i dlatego także w tym roku bardzo chętnie wezmę udział w kęckim turnieju – powiedział Robert Szczerbaniuk

Robert Szczerbaniuk w tym sezonie zagra z nowym partnerem, a jakie plany na 2014 rok ma popularny Benek? – W tym roku na Plaży będę grał z Marcinem Brzezińskim – zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (występującej w Młodej Lidze przyp.red). Cele mamy bardzo proste: grać, wygrywać co się da (śmiech). Wiadomo, że nie zawsze da się zdobyć pierwsze miejsce, ale w Kętach chcemy zdobyć miejsce na podium! Poza tym pamiętajmy, że jest to przede wszystkim zabawa, w której chodzi o to żeby cieszyć się i grać z uśmiechem na ustach.

W ramach konferencji prasowej odbyła się także prezentacja medalu, który został przygotowany na specjalne zamówienie organizatorów, oficjalnych koszulek – przygotowanych przez firmę BDB oraz topów, w których będą występowały zawodniczki – te z kolei przygotowała firma Lorin. Koszulki zaprezentowali zawodnicy UMKS Kęczanin Kęty, z kolei topy, gościom zgromadzonym na konferencji, zaprezentowały urokliwe modelki z firmy Lorin.

fot. Arkadiusz Raj, sportowe-kety.pl

[print_gllr id=591 display=short]