Finał godny finału! Janiak i Brożyniak najlepsi w Dąbrowie Górniczej!

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak pokonali w finale Adama Parceja i Bartłomieja Dzikowicza i wygrali pierwszy turniej tegorocznego cyklu Plaża Open, który odbył się w Dąbrowie Górniczej.

Zanim w niedzielę odbyły się mecze w ścisłej czwórce, musiały zostać rozegrane ostatnie ćwierćfinały. Martin Chiniewicz i Michał Korycki pokonali po tie-breaku Mateusza Szewczyka i Michała Bernysia. W drugim z meczów świetnie zagrali Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk i to oni, zamiast Pawła Lewandowskiego i Sebastiana Kaczmarka, awansowali do półfinałów.

Tam na swoich rywali czekali już Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak. Pierwsza z ekip zagrała z Ilewiczem i Wawrzyńczykiem. Dzikowicz i Parcej zagrali bardziej konsekwentnie i wygrali w obu setach do 17. Z kolei Brożyniak i Janiak odprawili z kwitkiem Chiniewicza oraz Koryckiego i także awansowali do finału.

A ostateczne spotkanie było faktycznie godne finału. Pierwszego seta wygrali Brożyniak i Janiak, a drugi z zawodników świetnie blokował. Sytuacja odwróciła się w kolejnej partii, a w tie-breaku znów do lepszej gry wrócili Janiak i Brożyniak. Ostatecznie to oni cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Chiniewicz i Korycki, którzy wygrali z Ilewiczem i Wawrzyńczykiem.

MVP turnieju został Piotr Janiak.

Przegrani na miejscach 5.-6.:
Chiniewicz/Korycki – Szewczyk/Bernyś 2:1 (25:23, 19:21, 15:10)
Lewandowski/Kaczmarek – Ilewicz/Wawrzyńczyk 0:2 (16:21, 15:21)

Półfinały:
Parcej/Dzikowicz – Ilewicz/Wawrzyńczyk 2:0 (21:17, 21:17)
Brożyniak/Janiak – Chiniewicz/Korycki 2:0 (21:14, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:
Ilewicz/Wawrzyńczyk – Chiniewicz/Korycki 0:2 (17:21, 16:21)

Finał:
Parcej/Dzikowicz – Brożyniak/Janiak 1:2 (17:21, 21:19, 7:15)

 

foto: Walusza Fotografia