David Scastny: Minimum dwie czeskie pary zagrają na Plaży Open w Cieszynie.

W turnieju w Kętach swoich sił spróbowały czeskie zawodniczki, które walczą na co dzień w Czeskim Tourze. Ich trener, David Scastny porównuje Plażę Open do czeskiego cyklu i deklaruje, że to nie ostatni występ jego siatkarek na naszej plaży!

Skąd usłyszeliście o Plaży Open? I dlaczego zdecydowaliście się do nas przyjechać?

Dowiedziałem się o tym od mojego kolei z Pragi! Turniej jest niedaleko nas i akurat w tym czasie mamy wolny termin, ponieważ nie odbywa się żaden turniej w Czechach. Bardzo dużo słyszeliśmy o Waszych turniejach i wiemy, że są one bardzo dobre, postanowiliśmy więc to sprawdzić! No i dla naszej pary występ u Was to szansa na jak najlepsze przygotowanie na Czeski Tour.

A kiedy zaczyna się Czeski Tour?

Czeski Tour rozpoczął się już dwa tygodnie temu w Pradze. W tym tygodniu też jest turniej – w Karlowych Warach, ale to jest bardzo daleko i nie zdecydowaliśmy się tam pojechać.

Da się porównać Plażę Open z Czeskim Tour’em?

To wszystko wygląda bardzo podobnie. Bardzo chciałbym, aby u Was grało więcej par czeskich, a w Czechach więcej par polskich! Najlepsze polskie pary prezentują naprawdę wysoki poziom i to podniosłoby jeszcze bardziej rangę czeskich turniejów.

Jesteście u nas pierwszy raz, więc jak Wam się podoba na Plaży Open ?

Jest przyjemna atmosfera, turniej jest licznie obstawiony i prezentowany jest wysoki poziom… Także bardzo nam się tutaj podoba.

Jak długo trwa Czeski Tour?

Do Czeskiego Tour’u wlicza się Super Cup, który przez nas nazywany jest Czeskim Pucharem. Oprócz tego jest jeszcze Letni Puchar, który obejmuje cztery turnieje. Łącznie jest więc dziewięć turniejów pod kategorię w sezonie.

To Wasz pierwszy występ w Polsce?

Graliśmy już kiedyś w Mysłowicach oraz w Starych Jabłonkach. Na obu tych turniejach grała moja starsza córka, która wtedy występowała w juniorskiej reprezentacji. I teraz gra na Waszej Plaży Open w Kętach. Także znamy trochę Wasze turnieje, ale na Plaży Open jeszcze nie byliśmy i chcieliśmy też tego spróbować!

To możemy spodziewać się Was w Cieszynie?

Oczywiście! Bliżej już się nie da.

Przyjedziecie sami czy przywieziecie ze sobą jeszcze inne czeskie pary?

Na pewno będzie nas więcej. Tutaj przyjechałem z jedną parą – są to moje córki, które na co dzień grają oddzielnie. Myślę, że do Cieszyna każda z nich przyjedzie już ze swoją partnerką i minimum dwie czeskie pary zagrają na Plaży Open w Cieszynie.

Bardzo się cieszę, w takim razie do zobaczenia.

Dziękuję i do zobaczenia!