Bartosz Gajda dla Plaża Open: Najbardziej lubię konkurs „zamrożonej koszulki”

Łowcy.B od wielu lat są kojarzeni z Plażą Open, jeden z najpopularniejszych kabaretów w naszym kraju, reprezentowany przez Bartosza Gajdę będzie obecny również podczas tegorocznej edycji projektu. – Jeżeli dobrze pamiętam to jesteśmy z Plażą Open od początku jej istnienia, a jeżeli nie od początku to na pewno od drugiego roku. Marcin Strządała do tego, żeby Łowcy.B byli z Plażą Open nie musiał mnie/nas w ogóle namawiać. Znamy się od dawien dawna, jeszcze z czasów uczelnianych. On działał przy AZS-ie, ja z kolei reprezentowałem uczelnię w rozgrywkach akademickich. Można powiedzieć, że bujaliśmy się obok siebie aż on i ja zaczęliśmy dorosłe życie. Pamiętam, że Marcin przyjechał kiedyś na nasz występ w katowickim Spodku i zapytał czy nie chcielibyśmy wystąpić na jego turnieju. A my zgodziliśmy się bez zastanowienia – wspomina Bartosz Gajda.

Dla Bartosza Gajdy siatkówka jest nie mniej bliska niż kabaret. Jeden z liderów popularnych Łowców zanim zaczął zawodowo zajmować się rozśmieszaniem ludzi był dobrze zapowiadającym się siatkarzem. Gdyby nie przykre kontuzje i zbyt późne (dla jego rodziców) godziny treningów, to kto wie czy dzisiaj nie rozmawialibyśmy ze znanym siatkarzem a nie kabareciarzem? – Siatkówkę lubię i mogę chyba nieskromnie powiedzieć, że nawet całkiem dobrze znam się na tym. Jeżeli tylko Marcin do mnie zadzwoni i nie mamy w tym samym czasie zaplanowanych innych występów, to zawsze jestem na jego wezwanie – przekonuje członek kabaretu Łowcy.B.

13558917_1224878100904436_4102414084023548435_o

Bartosz Gajda jest jednym z etatowych uczestników rozgrywanych podczas każdego z turniejów Meczów Gwiazd. Czy któryś z nich zapadł w jego pamięci szczególnie? – Zawsze jest przednia zabawa, za każdym razem bawię się tak samo dobrze, jednak zdecydowanie bardziej niż wszystkie inne zapamiętałem dwa „starcia z gwiazdami”. Jedno odbyło się rok temu w Białymstoku, zagrali w nim oczywiście piłkarze Jagielloni Białystok. Oni cieszą się w tym mieście ogromną popularnością i oprócz tego, że przyszło sporo osób na trybuny, to jeszcze szczególnie mocno ściskali kciuki właśnie za nich. Siatkarze mieli oczywiście przewagę techniczną, ale oni naprawdę dali z siebie maxa i nikt nie mógł zarzucić im braku zaangażowania. Szczerze powiem, że nie pamiętam gdzie odbył się drugi ze wspomnianych przeze mnie meczów, ale zapamiętałem go dlatego, że udział wzięło mnóstwo dobryhc siatkarzy i oprócz robienia żartów, mogliśmy chwilę naprawdę serio pograć i pochwalić się co potrafimy – dodaje jeden z najbardziej rozpoznawalnych kabareciarzy w naszym kraju.

Integralną częścią turniejów cyklu Plaża Open są konkursy dla kibiców. „Dzika Bomba”, „Panierka” czy konkurs zagrywki do celu to jedne z wielu atrakcji, którą dla kibiców przygotowali organizatorzy jedynego cyklu turniejów siatkówki plażowej w naszym kraju. W pamięci Bartosza Gajdy pozostał konkurs z koszulkami w roli głównej – Ja osobiście najbardziej lubię rywalizację, w której należy włożyć na siebie jak największą liczbę zamrożonych wcześniej koszulek. Każdemu wydaje się, eee co to za problem włożyć na siebie t-shirta, ale co wtedy gdy my go wcześniej zamrozimy? Trudno ją, że tak powiem rozkleić i dobrze ogląda się, jak ludzie męczą się z tą na pozór łatwą czynnością – mówi miłośnik siatkówki, zarówno w plażowym jak i halowym wydaniu.

13708245_1235677613157818_8943062168844402635_o

Podczas ostatniego turnieju tegorocznego cyklu, w Białymstoku zabraknie z racji obowiązków w innym mieście kabaretu Łowcy.B. W ich miejsce wystąpi Kabaret Zachodni, o kulisach sprowadzenia tej formacji opowiada sam zainteresowany – Mogę zdradzić nieco kuchni i powiedzieć, że kolegów po fachu załatwiłem dla Plaży Open ja. Jesteśmy zaprzyjaźnionymi grupami, wszystko jest w jak najlepszym porządku i jestem przekonany, że chłopaki dadzą niezłe show – zakończył Bartosz Gajda.