Adam Parcej: miejsce w czołówce jest naszym sukcesem

W sobotę w łódzkiej Manufakturze wystąpi Adam Parcej, dla którego będzie to dwunasty turniej cyklu Plaża Open. Zagra w nim, po raz pierwszy w życiu, z Damianem Wojtasikiem.

Adam Parcej we wszystkich tegorocznych turniejach grał w drużynie z Mateuszem Radojewskim, jednak w Łodzi o medale powalczy z innym partnerem. – Mateusza zatrzymały sprawy osobiste, dlatego w najbliższy weekend będę grać z Damianem Wojtasikiem. Jest to utytułowany zawodnik, z którym zawsze chciałem zagrać, ale nigdy nie było ku temu okazji. Będzie to nasz wspólny debiut – tłumaczy zwycięzca Plaży Open w Białymstoku.

W poprzednim sezonie Damian Wojtasik tworzył drużynę z Dominikiem Witczakiem. W 2015 roku dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski w siatkówce plażowej, przez co musiał zrezygnować z regularnych startów w turniejach.

Nowo utworzona drużyna zaprezentuje się podczas Plaży Open w Łodzi, choć mogła zgłosić się do jednego z dwóch innych turniejów eliminacji Mistrzostw Polski (w Mysłowicach lub w Dobrodzieniu). Dlaczego “Szera z Młodym” wybrali Manufakturę? – Ze względu na przyjemną atmosferę, jaka panuje podczas rozgrywek Plaży Open. Dodatkowo zawody odbędą się w bardzo ciekawej scenerii. Ważnym argumentem była też przyjazna otoczka imprezy oraz medialność turniejów Plaży Open – dodał Adam Parcej.

Już dziś wiadomo, że w kolejnych tygodniach ponownie zobaczymy znaną konfigurację Mateusz Radojewski/Adam Parcej. Krotoszyńsko-opolska para nie ma zbyt wielu okazji na wspólny trening właśnie ze względu na sporą odległość od swoich miejscowości zamieszkania. – Jestem zadowolony z większości dotychczasowych turniejów. Biorąc pod uwagę, że trenujemy razem tylko w piątki przed turniejami, miejsce w czołówce jest naszym sukcesem.