360 punktów rankingowych do zgarnięcia z Plażą Open!

Nadchodzący sezon zapowiada się naprawdę gorąco! We wszystkich tegorocznych turniejach kobiet i mężczyzn do zgarnięcia będzie aż 360 punktów do rankingu PZPS.

Taka pula czeka na zwycięzców wszystkich 6 turniejów Plaża Open. (Przypominamy: za pierwsze miejsce w turnieju dwugwiazdkowym do zdobycia jest 60 punktów). To jednak nie wszystko! Podobnie jak w zeszłym roku, podczas meczów na Plaży Open prowadzone będą statystyki. I tak, po każdym turnieju będziemy mogli wyłonić najlepszych atakujących w danym mieście (ATAKER/ATAKERKA), blokujących (BLOKER/BLOKERKA) oraz serwujących (SERWER/SERWERKA).

Ponadto, miejsca zajmowane przez pary na poszczególnych turniejach będą sumowane do ogólnej klasyfikacji Plaży Open 2014. Dzięki temu, podczas oficjalnego zakończenia sezonu w Pile nagrodzimy tych, którzy okazali się najlepsi  na przekroju całego sezonu.

Jest o co walczyć, ponieważ na zwycięzców czekają plażowe nagrody.

Metoda przydzielania punktów w ramach klasyfikacji generalnej Plaży Open:

1 miejsce – 30 punktów

2 miejsce – 26 punktów

3 miejsce – 22 punktów

4 miejsce – 18 punktów

5-6 miejsca – 14 punkty

7-8 miejsca – 10 punktów

9-12 miejsca – 8 punktów

13-16 miejsca – 4 punktów

Do zestawienia końcowego, brana pod uwagę będzie również ilość występów na Plaży Open. Każdemu zawodnikowi do liczby zebranych punktów w ramach rankingu Plaża Open przypisywane będą punkty bonusowe za ilość występów w naszym cyklu:

6 turniejów – 12 punktów

5 turniejów – 10 punktów

4 turnieje – 8 punktów

3 turnieje – 6 punktów

2 turnieje – 4 punkty

1 turniej – 2 punkty.