Złote medalistki z Rio de Janeiro zagrały w meczu gwiazd!

Złote medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro, Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj zagrały w meczu gwiazd pierwszego turnieju cyklu Plaża Open, który od piątku rozgrywany jest w Gdańsku.

Oprócz żywych legend polskiego wioślarstwa w meczu gwiazd zagrali, Damian Wojtasik były siatkarz plażowy a obecnie członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski kobiet, jeden z najbardziej znanych polskich kabareciarzy – Bartosz Gajda z kabaretu Łowcy.B, Dorota Strąg – reprezentantka Polski w siatkówce plażowej oraz Marcin Prus – dyrektor sportowy Plaży Open. Spotkanie, które toczyło się do jednego wygranego seta, do piętnastu punktów. poprowadził „Człowiek Roku Plaży Open 2016” – medyk Patryk Kaworek,

Nie zabrakło zarówno idealnych przyjęć, bloków czy spektakularnych ataków (między innymi Damiana Wojtasika), jednak zdecydowanie częściej uczestniczy „starcia tytanów” stawiali na humorystyczne rozwiązania poszczególnych akcji. „Rzut beretem”, rozegranie akcji trzema piłkami naraz czy gra balonem wypełnionym wodą, to jedne z wielu atrakcji przygotowanych podczas gdańskiego meczu gwiazd.

– Każdy kolejny mecz gwiazd jest dla mnie czymś nowym, dzisiaj na przykład dowiedziałem się, że nasze złote medalistki z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Natalia Madaj oraz Magdalena Fularczyk-Kozłowska, nie tylko potrafią nieźle machać wiosłami, ale także całkiem nieźle grać w siatkówkę – powiedział w swoim stylu Bartosz Gajdy, jeden z członków kabaretu Łowcy.B. Okazało się, że nasze złotka miały już wcześniej kontakt z siatkówką plażową, co ciekawe po swoim zwycięskim wyścigu w Brazylii, miały okazję zagrać w plażówkę na legendarnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro!