Zapowiedź turnieju Plaża Open 2018 w Dąbrowie Górniczej

Na ten moment czekają siatkarze, kibice i cały świat polskiej siatkówki plażowej. W piątek startuje Plaża Open 2018, czyli największy cykl turniejów w Polsce.

W tym roku zawitamy do pięciu miast: Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Łodzi, Zamościa i Białegostoku. Aby jeszcze bardziej zachęcić zawodniczki i zawodników do udziału w Plaży Open, zwiększyliśmy pulę nagród. W zawodach w Dąbrowie Górniczej (29 czerwca – 1 lipca) do wygrania będzie 13400 (kobiety) i 17400 złotych (mężczyźni), w Rybniku (6-8 lipca) i Zamościu (20-22 lipca) odpowiednio 12000 i 15000 złotych, w Łodzi (11-13 lipca) 7600 i 9600 złotych, a w wielkim finale w Białymstoku 13000 i 20000 złotych.

Przypominamy, że w tym roku turnieje Plaży Open będą nie tylko eliminacjami mistrzostw Polski, ale również rozgrywkami o Puchar Polski. – Staliśmy się taką marką, że poza Pucharem Świata, który w tym roku wrócił do Warszawy, nasze turnieje to najważniejsze przystanki dla siatkarek i siatkarzy w walce o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu.

W czwartek w Dąbrowie Górniczej zaplanowano turniej dla amatorów (godz. 17). Dzień później na boiska wyjdą już profesjonaliści, którzy wezmą udział w kwalifikacjach (godz. 9). W sobotę o tej samej porze rozpocznie się już turniej główny. Niedziela to dzień ścisłych finałów. Początek emocji o godz. 9.30, a wtedy odbędą się ćwierćfinały. Ścisłe finały odbędą się o godz. 15 (kobiety) i 16 (mężczyźni). Transmisje na żywo odbędą się w TVP3.

Podczas Plaży Open zaplanowaliśmy nie tylko emocje sportowe, ale szereg zabaw i gier dla kibiców. Podczas niedzielnych finałów będzie można otrzymać wyjątkową koszulkę okolicznościową, bowiem w tym roku Plaża Open gra dla „Niepodległej”. – Zapraszamy wszystkich w biało-czerwonych barwach, a ci, którzy będą kibicować najgłośniej, zostaną nagrodzeni – mówi Strządała. – Ponadto zaplanowaliśmy turniej Vylleybalon, pokaz siatkarskich umiejętności czy słynną już dziką bombę.

Wstęp dla kibiców podczas wszystkich turniejów Plaży Open jest bezpłatny.