Wolontariusze z Centrum Promocji Sportu “ACTIVE” razem z nami w Rybniku

Stowarzyszenie działające na Śląsku od pięciu lat po raz kolejny podejmuje się współpracy z Plażą Open. Wolontariusze współpracujący ze stowarzyszeniem pomogą w organizacji Plaży Open w Rybniku.

Głównym celem stowarzyszenia jest promocja sportu w regionie, wspieranie klubów sportowych oraz organizatorów imprez sportowo-rozrywkowych. ACTIVE działa już od pięciu lat na Śląsku – głównie w Rybniku i Katowicach. Centrum Promocji Sportu organizuje również akcje wyjazdowe poza regionem. Wolontariusze wspierają średnio dwadzieścia imprez rocznie, a najwięcej z nich odbywa się między marcem a październikiem.

W bazie centrum jest ok. 1400 osób ze Śląska i okolic. Jest to liczba wolontariuszy zaangażowanych przez te lata w większe imprezy sportowe. Aktualnie aktywnych i zaangażowanych w działalność stowarzyszenia jest około sześćdziesiąt osób.

Doświadczenie  z wielu imprez sportowych w tym m.in. biegów, wyścigów kolarskich czy nawet ligi futbolu amerykańskiego zapewnia Plaży Open pewność, iż turniej w Rybniku będą z nami tworzyć najlepsi wolontariusze na Śląsku.