Turniej z ikrą, walka do upadłego, la grande finale in Białystok, czyli Plaża Open w Rybniku

|Mamy czas, mamy czas, mamy czas. Czas nie goni nas| – śpiewała kiedyś Arka Noego. Niestety, ale nie ma to nic wspólnego z prawdą. Turniej w Rybniku zleciał, jak z przysłowiowego bicza strzelił, a już w weekend będziemy w stolicy Podlasia, gdzie zakończy się tegoroczna Plaża Open, no i na koniec (pewnie trochę ze smutkiem) zaśpiewamy, cytuję: Ale to już było…I choć tyle się zdarzyło to do przodu wciąż wyrywa głupie serce…

Sportowo, taki sympatyczny Dzień Świra Choć popularnym Cebitkom, czyli Magdzie Saad i Izie Błasiak na Śląsku było wyjątkowo trudno. O czym świadczy wynik finału na kąpielisku Ruda, gdzie Madzia z Izą dopiero w trzech setach pokonały swoje siostry z Tatarkowo – Cebitowego teamu, Natalię Gruszczyńską oraz Agnieszkę Adamek. W trzecim secie: 15:13. Półfinały u pań, jak i panów pasjonujące i dosłownie do upadłego, na tzw. wykończenie. Konia z rzędem temu, kto wytypował u siatkarek, jak i siatkarzy końcowe pudło. Szacunek dla dziewczyn oraz chłopaków za piękne show mimo plażowych, a chwilami wręcz tropikalnych warunków.

Środek - PomocProstoZpiasku, czyli Nie musisz być bogaty, aby pomóc. Wystarczy chęć i dobre serce!

Iza Błasiak oraz Agnieszka Adamek siostry z Tatarkowo – Cebitowego teamu, przepłaciły to sporymi problemami, tuż po zakończeniu finału oraz po końcowej dekoracji, Na szczęście dziewczyny są piękne, ambitne oraz z niesamowitym charakterem. Pomogli też przedstawiciele organizatora zawodów, nasz medyk Patryk Kaworek. Dziewczyny całe, zdrowe, jak zawsze uśmiechnięte oraz gotowe do walki o każdą piłkę, o każde nawet najmniejsze ziarenko piasku. Brawo Wy! Uważajcie na siebie. Oszczędzajcie moje serce oraz ciśnienie. O mojej stronie emocjonalnej nie wspominając. Pamiętajcie (błagam) nie jesteście dla mnie tylko plażowiczkami, ale kapitalnymi osobami. Wszystkie, ale i wszyscy!

Ludzie na Śląsku gościnni, pomocni. Otwarci także. Taka typowa Śląska gościnność. Hotel i klub Ambrozia, gdzie mieliśmy przyjemność nocować bardzo ok. Z małymi minusami – sortownia Poczty Polskiej, no ten Rybnik, by night. Dosłownie i w przenośni Miasto z ikrą (śmiech). Darowanemu koniowi, jednak w zęby się nie zagląda, jak powiadają… Teraz Białystok, ale za nim Wschodzący Białystok, to przed Media Team Plaża Open przygotowanie finałowej gali cyklu, jak i nagrodzernie Was zawodniczek oraz Was zawodników za cały nasz cykl. Więcej szczegółów na: www.plazaopen.pl oraz w mediach społecznościowych naszego touru.

Koniec tekstu - Turniej z ikrą, walka (dosłownie) do upadłego, la grande finale in Białystok, czyli czyli Plaża Open w Rybniku

Na koniec tego tekstu chwila prywaty, ale w słusznym celu. #PomocProstoZpiasku, czyli Nie musisz być bogaty, aby pomóc. Wystarczy chęć i dobre serce! Skromny (ja) oraz mój przyjaciel oraz pasjonat, jak i wierny kibic siatkarski z Sopotu, Andrzej Sobolewski, wspólnymi siłami po przyjacielsku postanowiliśmy pomóc od serca chorej 6.5 letniej  Patrycji Bobrowskiej z Kartuz (Pomorze). Postanowiliśny na rzecz chorej dziewczynki zlicytować pamiątki z tegorocznej edycji Eliminacji Mistrzostw Polski – Plaża Open 2017.  Przedmiotem licytacji będą w chwili obecnej piłka z podpisami zawodniczek oraz zawodników cyklu Plaża Open; i nie tylko (!) oraz jedną z koszulek miast cyklu z autografami (Łódź). Dla wygranego, albo wygranych z licytacji czekają też dodatkowe upominki od mojej osoby, jak i Andrzeja.

Prosimy wszystkie zawodniczki o raz zawodników którzy zdecydowali się nam pomóc -swoim autografami, czy pamiątkowym zdjęciem o “udostępnianie”wydarzenia, jak i informacji o naszej inicjatywie pt: |Nie musisz być bogaty ,aby pomóc. Wystarczą chęć i dobre serce ‘ na swoich mediach społecznościowych. Każde “udostępnienie” czy dodatkowe informacje zwiększają szanse Patrycji. Z góry serdecznie Wam Wszystkim – Dziękujemy!

Więcej o wydarzeniu tutaj: https://www.facebook.com/events/1924626667793164/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

Do zobaczenia na finale naszego Touru, który sponsorowany jest przez marki: Lotto, Martes Sport oraz Aqua Wave, gdzie pojawi się sporo gwiazd sportowych, jak i poza sportowych, ale o tym na razie cisza.  Do zobaczenia, dzięki serdeczne.

Łukasz Klin, Plaża Open

Zdjęcia: Łukasz Klin, Archiwum Prywatne