Tu gramy: Mysłowice

Przed nami inauguracja Plaży Open 2023. Pierwszy turniej w tym roku zagramy w mieście, które jest nam znane, a z pewnością jest bardzo dobrze znane kibicom siatkówki plażowej. Mysłowice, bo o nich mowa są od lat stałą destynacją dla beach volley’a.

Mysłowice to jedno z miast Wyżyny Śląskiej, które jest dobrze znane kibicom siatkówki plażowej w naszym kraju. To tu po złote medale w mistrzostwach świata do lat 19 sięgnęli Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła, a w mistrzostwach świata U-23 w 2013 roku na najwyższy stopień podium wskoczyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W 2021 roku w Parku Słupna odbył się również turniej finałowy mistrzostw Polski. Najlepiej wspominają go z pewnością Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, a także Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, złoci medaliści i złote medalistki tej rywalizacji.

Dla Plaży Open to także drugi przystanek w tym mieście. Mysłowice gościły nasz cykl w 2019 roku. Wtedy w Parku Słupna po złote medale sięgnęły ówczesne duety kadrowe – Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk oraz Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska. Obecnie Monika Brzostek jest częścią cyklu Plaża Open, w którym pełni funkcję dyrektora sportowego.

Kilka kroków od miejsca rozgrywania naszych zawodów znajduje się Kąpielisko Słupna, fani plażowania i kąpieli z pewnością będą zadowoleni. W wolnym czasie, warto wybrać się na zwiedzanie Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Z kolei na spacer warto wybrać się na Górkę Słupecką. Gdyby ktoś chciał aktywnie spędzić wolne chwile w Mysłowicach i kocha rowery, miasto dysponuje dwoma szlakami rowerowymi: zielonym – od mostu na Przemszy w Dziećkowicach do stacji PKP w centrum Mysłowic oraz czerwonym – od mostu na Przemszy w Dziećkowicach do Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

Na turniej zaprasza partner wydarzenia KSSE.