Trening wyskoku z Michałem Koryckim

Siatkówka plażowa, to niezwykle wymagający sport, w który zarówno zawodniczki jak i zawodnicy muszą włożyć mnóstwo zdrowia. Przypomnijmy, że większość z nich to (choć bardzo utalentowani) jednak zapaleńcy, którzy muszą przygodę z siatkówką plażową łączyć z regularną pracą w tygodniu. Wśród siatkarek i siatkarzy są: prawnicy, biznesmeni, żołnierze, strażacy, sprzedawcy, generalnie rzecz biorąc przedstawiciele całej gamy znanych nam zawodów. Każdy, kto spróbował swoich sił na piasku, zdaje sobie sprawę z trudów gry w siatkówkę plażową. Potrzeba nie tylko doskonale wytrenowanego ciała, praktycznie każdego znajdującego się w nim mięśnia, ale także chłodnej głowy. Razem z Michałem Koryckim, siatkarzem plażowym pochodzącym z Przysuchy przygotowaliśmy nie lada niespodziankę dla uczestniczek i uczestników turniejów Plaży Open w Myślenicach oraz Białymstoku. O co chodzi? Oddajmy głos sprawcy całego zamieszania – Michałowi Koryckiemu. Na końcu tekstu, będzie można znaleźć ciekawe informacje, na temat nagród ufundowanych przez Michała, oraz specjalnej zniżki dla sympatyków Plaży Open.

Cześć! Nazywam się Michał Korycki i prawdopodobnie większość z Was kojarzy mnie z moich poczynań na piasku, jako zawodnik lub jako trener.

Oprócz siatkówki plażowej zajmuję się przygotowaniem motorycznym sportowców. Moim “konikiem” z racji dużego doświadczenia, jest właśnie siatkówka. Skąd w moim przypadku zainteresowanie przygotowaniem motorycznym? Wszystko rozpoczęło się podczas nauki w liceum. Jako młody i dość niski siatkarz marzyłem o grze na turniejach z cyklu Mistrzostw Polski oraz Pucharu Świata, wiedząc, że dla osiągnięcia celu będę musiał w jakiś sposób zniwelować moje przeciętne warunki fizyczne. Jak zapewne większość z Nas, moją wiedze początkowo zacząłem budować, na podstawie tego co znalazłem w intrenecie. Z czasem zacząłem oczywiście czytać fachową literaturę, naukowe artykuły, czy badania z zakresu przygotowania motorycznego. Zadawałem mnóstwo pytań trenerom, z którymi pracowałem jako zawodnik, zacząłem jeździć na kursy i szkolenia krok po kroku zwiększając swoją wiedzę, tym samym testując na sobie wszelakie metody zwiększania zdolności motorycznych. Dziś prowadzę wielu sportowców, głównie są to siatkarki i siatkarze. Kibice plażówki w Polsce na pewno znają Piotra Janiaka, Macieja Kałużę, Izabelę Zackiewicz czy Jarosława Lecha. Są to osoby, z którymi mam przyjemność pracować jako trener przygotowania motorycznego. (Shark Training).

Oczywiście nie pracuję tylko i wyłącznie z topowymi zawodnikami, mam ogromną satysfakcję działać także z zawodnikami, którzy nie grają (jak na razie) na takim poziomie jak wcześniej wymienieni sportowcy. Jestem z nich niezwykle dumny, mimo tego, że na razie aspirują do tego, by móc mierzyć się z najlepszymi,  ciężko pracują, także na siłowni by w przyszłości podjąć rękawicę. Aspektem, o który najczęściej pytają siatkarze jest wyskok. “O ile poprawię wyskok? Chciałbym skakać wyżej. Chcę łapać piłkę na większym pułapie”. Doszedłem do miejsca, w którym niestety nie jestem w stanie pomóc każdemu z osobna indywidualnie.

Stąd zrodził się pomysł na Trening Wyskoku – 12 tygodniowy kurs w systemie platformy internetowej, który ukierunkowany jest na zwiększanie skoczności. Jako trener wychodzę z założenia, że zawodnik powinien wiedzieć co robi i dlaczego to robi. Z tego względu kurs zawiera wstęp teoretyczny, który dokładnie pokazuje jak wygląda proces budowania wyskoku. 12 tygodni podzielone zostały na 4 etapy, każdy po 3 tygodnie. W każdym z tygodni zawodnik ma do wykonania 3 treningi siłowe oraz jeden mobilizacyjny dla zachowania balansu strukturalnego. Każdy trening zawiera dokładną rozpiskę z ćwiczeniami, seriami, powtórzeniami, czasem przerwy i tempem oraz rozgrzewką. Do każdego ćwiczenia(rozgrzewkowego również) załączony jest filmik instruktażowy, by sportowiec nie musiał szukać video w Internecie i by mógł dokładnie zobaczyć jak wygląda technika danego ćwiczenia. Na platformie istnieje również harmonogram tygodniowy dzięki któremu każdy będzie wiedział kiedy wykonać dany trening. Pierwsi podopieczni są już w trakcie wykonywania treningu i widzę u nich początkowy progres. Techniki zawarte w programie były testowane zarówno przeze mnie, jak i przez moich bardziej doświadczonych podopiecznych. Lada moment powstanie grupa na facebooku, na której osoby pracujące z treningiem wyskoku będą mogły konsultować się miedzy sobą i ze mną, a także będą chwalić się swoimi wynikami. Wiem, że podczas turniejów Plaży Open rywalizują sportowcy głodni sukcesu, osoby aspirujący do miana czołówki naszego kraju, a także sportowcy rekreacyjnie uprawiający siatkówkę plażową, którzy z pewnością nie raz zastanawiali się w jaki sposób będą mogli skakać wyżej i wyżej. Trening Wyskoku jest właśnie dla nich!

Zapraszamy do odwiedzenia witryny: https://treningwyskoku.pl/ , a także do sprawdzenia darmowej „zajawki”: https://treningwyskoku.pl/trening/

Razem z Michałem Koryckm, Plaża Open przygotowała nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek turniejów w Myślenicach oraz Białymstoku. Łącznie przygotowaliśmy osiem voucherów, wartość każdego z nich wynosi 497 złotych. Ponadto sympatycy Plaży Open mogą liczyć na 10% rabat, wystarczy wpisać hasło Plaża2020 i cieszyć się prawie 50-złotową zniżką!