Tatarek: Niech słońce nadal świeci nad plażówką

Drugi turniej z cyklu Plaża Open dobiegł końca. Zawody na kąpielisku „Ruda” zakończyły się zwycięstwem solenizanta – Bartłomieja Dzikowicza z Adamem Parcejem.

Turniej kobiet wygrała para, która po raz pierwszy zagrała w podobnym zestawieniu. Katarzyna Kociołek i Magdalena Saad nie przegrały żadnego meczu, a w finale pokonały Agnieszkę Wołoszyn z Aleksandrą Zdon. Obie jesteśmy zawodniczkami broniącymi i nie mamy warunków, by budować sobie przewagę blokiem. Za to jesteśmy „walczakami” i nie odpuszczamy do końca. Na tym opierałyśmy swoją grę i na szczęście zakończyło się to sukcesem – powiedziała Katarzyna Kociołek. Magdalena Saad została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Na trzecim stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek z Natalią Gruszczyńską.

W turnieju męskim triumfowali Adam Parcej z Bartłomiejem Dzikowiczem. Pokonali oni w finale Bartłomieja Kiernoza i Bartka Malca. Oba duety zafundowały wszystkim kibicom mecz na najwyższym poziomie. Losy zwycięzców ważyły się do samego końca i udało się zakończyć spotkanie dopiero w decydującym secie po walce na przewagi. Mieliśmy bardzo trudną drabinkę w tym turnieju, bo w każdym pojedynku trafialiśmy na wymagających rywali. No ale na szczęście udało nam się wygrać z Adamem ten pojedynek. To świetny prezent urodzinowy, szczególnie że wygraliśmy wreszcie z lewej strony drabinki – podsumował Bartek Dzikowicz. Skład podium uzupełnili przedstawiciele PlusLigi – Wojciech Włodarczyk i Kamil Kwasowski.

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w fajnym turnieju z cyklu Plaża Open. Na szczęście pogoda dziś dopisała, a finalistom gratuluję fantastycznego pojedynku – podsumował Jerzy Tatarek, komisarz zawodów. I niech słońce nadal świeci nad plażówką.

Cykl przenosi się teraz do Łodzi, gdzie już w piątek 15 lipca rozpocznie się trzeci turniej. Łódzka Manufaktura po raz kolejny stanie się areną zmagań mistrzostw Polski.