Rekordowa Młoda Plaża Open!

Ruszyła siatkarska machina! Tak w trzech słowach można opisać to, co dzisiaj działo się na terenach kęckiego OSIR-u. Oprócz rozgrywek Młodej Plaży Open odbyła się również konferencja prasowa przed turniejem seniorów oraz seniorek.

Turniej Plaży Open wśród seniorów zainaugurowała konferencja prasowa, która odbyła się dzisiaj w hali OSIR. Udział w niej wzięli Burmistrz Gminy Kęty – Tomasz Bąk, Dyrektor Sportowy Plaży Open – Marcin Prus oraz ambasador projektu – Sebastian Świderski. Na początek głos zabrał gospodarz turnieju – Pan Tomasz Bąk, poruszając temat pogody- Dzisiaj z małym przerwami pogoda dopisała, dobra energia i pozytywne nastawienie rozpraszają chmury. Trudno będzie co prawda dorównać pogodzie z zeszłego roku, ale tak jak powiedziałem nastroje są bojowe – mówi Burmistrz Gminy Kęty. W trakcie budowy „miasteczka” plaży, pracom organizatorów oraz wolontariuszy praktycznie cały czas przyglądali się mieszkańcy Gminy Kęty – Kibice w Kętach w ogóle spragnieni są siatkówki, bo jak wiadomo Kęty siatkówką stoją. Jesteśmy po zakończeniu rozgrywek siatkówki w hali, i gdyby nie „plażówka” to powstałaby czarna dziura. Dzięki Plaży Open mamy okazję brać udział w niesamowitych wydarzeniach, nie tylko sportowych ale także charytatywnych czy kulturalnych. Jestem przekonany, że kibice przez cały okres trwania imprezy dopiszą i dadzą z siebie wszystko – dodaje Tomasz Bąk.

Obecny na konferencji prasowej – Dyrektor Sportowy Plaży Open Marcin Prus, na początek wspomniał o osobach, które często pracują w cieniu najważniejszych wydarzeń a bez ich pomocy organizacja turnieju byłaby znacznie utrudniona – Wolontariusze to osoby, które zwykle są niedoceniane, natomiast my staramy się stworzyć taką atmosferę by mogli się poczuć ważną częścią zespołu Plaży Open. Wolontariusze otrzymają swoje pakiety, czyli posiłki, sprzęt plażowy, warto dodać, że w każdym z turniejów pomagać nam będzie około 25 osób! – mówi Marcin Prus. Plaża Open, to marka, która gwarantuje także spore nagrody finansowe oraz rzeczowe. – W tym roku w Kętach do podziału będzie 12 tysięcy złotych w gotówce (7 tys. na turniej męski oraz 5 tys. na turniej kobiet), dodatkowo najlepsze pary otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ponad 2 tysięcy złotych – dodaje Dyrektor Sportowy Plaża Open.

Sebastian Świderski od kilku lat aktywnie włączył się w promocję siatkówki wśród dzieci i młodzieży. W tym roku popularny „Świder” postanowił wesprzeć turniej Młodej Plaży Open – Liczby mówią same za siebie, co roku w turniejach „Kinder +Sport” czy Plaży Open udział bierze coraz większa liczba par. Siatkówka plażowa jest coraz bardziej popularnym sportem w naszym kraju, z roku na rok pojawiają się coraz lepsi zawodnicy, których poziom naprawdę robi wrażenie – mówi Sebastian Świderski. Trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odniósł się także do ewolucji Plaży Open- Plaża Open z roku na rok rozwija się, to nie jest już jeden czy dwa turnieje a cały cykl mistrzostw Polski. Należy cieszyć się, że projekt ten rozrósł się do takiej rangi i według mnie należy to kontynuować bo warto!

W rozgrywkach Młodej Plaży Open udział wzięła rekordowa liczba par – 28 duetów męskich oraz 27 par kobiet! Głód siatkówki plażowej wśród uczestników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia był tak duży, że spora liczba z nich mimo faktu iż zapisy rozpoczynały się od godziny 11 „w kolejce” czekała już od godziny 8 rano! Po trwających kilka godzin zmaganiach wyłoniono zespoły, które zagrają w turnieju Młodej Plaży Open o 3 oraz 1 miejsce.

Chłopcy

Mecz o 3 miejsce: Ząber/Grzybek – Setlak/Fijołek

Finał: Fijak/Bęben – Pieniążek/Stręk

Dziewczęta

Mecz o 3 miejsce: Konowoł/Turnat – Młynarczyk/Kowalska

Finał: Handzlik/Dwornik – Wydmańska/Kaszuba

Głównym Partnerem Młodej Plaży Open jest Grupa Kęty.

Grupa_Kety-300x188

Fot. Arkadiusz Raj www.sportowe-kety.pl