Plaża Open zawita do Rybnika. Mamy aż 55 par!

Po turnieju w Dąbrowie Górniczej, Plaża Open przenosi się do Rybnika. Do zawodów zgłosiło się aż 55 par, które od piątku rozpoczną rywalizację o medale.

Turniej w Dąbrowie Górniczej zakończył się sporym sukcesem. Nic więc dziwnego, że siatkarki i siatkarze znów chcą wziąć udział w zawodach Plaży Open. Od piątku do niedzieli turniej odbędzie się w Rybniku, na kąpielisku Ruda. I znów będzie można podziwiać jedne z najsilniejszych drużyn w całej Polsce.

Faworytami męskich zawodów będą Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz, którzy w miniony weekend zajęli drugie miejsce w Dąbrowie Górniczej. Turniejową “dwojką” będą Michał Kądzioła i Bartłomiej Malec. Przypomnijmy, że pierwszy z zawodników grał w Dąbrowie Górniczej, ale z Jakubem Czubińskim. Teraz zawodnik, który przez lata reprezentował Polskę na zawodach Pucharu Świata, wraca do swojego nominalnego partnera. Na liście zgłoszeń są również Martin Chiniewicz/Michał Korycki (trzecie miejsce w Dąbrowie Górniczej), Stanisław Wawrzyńczyk/Piotr Ilewicz, a dziką kartę otrzymali Bartosz Mariański i Paweł Pietraszko, czyli zawodnicy na co dzień grający w halowej PlusLidze.

Wszystkie z tych drużyn zagrają w sobotnim turnieju głównym, w którym pula nagród wynosi 15 tys. złotych. W piątek odbędą się jednak kwalifikacje i tam też czeka sporo mocnych drużyn, m.in. Michał Bernyś/Mateusz Szewczyk, Patryk Baran/Krzysztof Baran czy Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski.

Jeśli chodzi o panie (pula nagród 12 tys. złotych), to do Rybnika również przyjedzie ścisła czołówka. O złoto ponownie powalczą Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk, czyli zwyciężczynie z Dąbrowy Górniczej. Przed własną publicznością zagra również Monika Brzostek. Olimpijka z Rio de Janeiro zaprezentuje się ze swoją nową partnerką, czyli Anetą Kaczmarek. Na boiska wybiegną też m.in. kadrowiczki Kinga Legieta/Aleksandra Gromadowska, a dziką kartę otrzymały doświadczone Izabela Zackiewicz i Agnieszka Wołoszyn.

Kibicom zapewniamy nie tylko emocje sportowe, ale również inne atrakcje. Oprócz kąpieli na obiekcie, będzie można wziąć udziału w mundialu na wodzie czy zabawach “dzika bomba” i “Vyllejbalon”. – Na niedzielnych finałach kibicom ubranym w biało-czerwone barwy rozdamy okolicznościowe koszulki Niepodległej – zachęca Marcin Strządała, dyrektor cyklu. – Równolegle będzie się również odbywał turniej Młodej Plaży, na której być może odkryjemy nowe siatkarskie talenty.

Początek piątkowych, sobotnich i niedzielnych zmagań od godz. 9. Finały będą transmitowane na żywo w TVP3 (niedziela, godz. 15 i 16). Wyniki na żywo oraz transmisja z głównego boiska na