Plaża Open w pełnej nadmorskiej krasie

Turniej Plaży Open w Kołobrzegu trwa w najlepsze. Kilkadziesiąt spotkań kobiet i mężczyzn rozgrywanych na sześciu boiskach wypełniło sobotni czas wielu kibicom. Ci z kolei wypełnili trybuny, dobrze bawiąc się w trakcie rywalizacji sportowej. Po całodniowych zmaganiach turniej wszedł w decydującą fazę, poznaliśmy bowiem pary ze strefy medalowej.

To był bardzo intensywny dzień w kołobrzeskiej Plaży Open. W turnieju rozgrywanym systemem hybrydowym rozegrano wiele spotkań. Dzień rozpoczęły starcia w grupach, następnie rozgrywano fazę pucharową. Pod koniec dnia wyłoniono już pary, które w niedzielę powalczą o medale. Całość toczyła się w typowo nadmorskich warunkach. W porównaniu z piątkowymi eliminacjami wzmógł się wiatr, ale nie utrudniał on sportowej rywalizacji.

Z kompletem zwycięstw rundę grupową zakończyły duety Brożyniak/Janiak, Zdybek/Lewandowski, Ociepski/Kądzioła i Miszczuk Kruk. Natomiast w turnieju kobiet: Rapacz-Matras/Szychowska, Błasiak/Zackiewicz, Łodej/Ceynowa i Szczytowicz/Tokarska. Te pary awansowały dzięki temu bezpośrednio do ćwierćfinału. Teamy, które w grupach zajęły drugie i trzecie miejsce po losowaniu walczyły w kolejnej rundzie o 1/4 finału.

Rywalizacja toczyła się w najlepsze i nie brakowało niespodzianek. W trzysetowym starciu para Radzikowski/Chudek wyeliminowała z turnieju kadrową dwójkę Prudel/Nowak. Bardzo zacięte, choć dwusetowe spotkanie wygrała dwójka Maziarek/Lewicki, która pokonała w nim Czechów Kufa/Waber. Obie partie były długie i bardzo wyrównane, ale to ostatnia zapewniła najwięcej emocji, kończąc się wynikiem 30:28. Do ćwierćfinału awansowały także pary Zięba/Krasiński i Sdebel/Białecki, które swoje starcia wygrały dość łatwo.

U pań na tym etapie też było ciekawie w dwóch meczach. W tie-breakach zwycięsko pojedynki kończyły duety Jundziłł/Marcinowska i Kaczmarek/Gierczyńska.  Ciekawe było zwłaszcza spotkanie tej pierwszej pary z duetem Łukaszewska/Strąg. Dwusetowe zwycięstwa odniosły teamy Kaczorowska/Wiśniewska i Wawrzyńczyk/Saad.

W sobotę rozegrano również wszystkie ćwierćfinały. W turnieju siatkarzy po nich do półfinałów awansowały duety: Brożyniak/Janiak, który miał niełatwą i trzysetową przeprawę z parą Radzikowski/Chudek; Miszczuk/Kruk, który nie dał szans Ziębie i Krasińskiemu, Ociepski/Kądzioła, który do wygranej w meczu z Lewickim i Maziarkiem potrzebował trzech setów oraz Zdybek/Lewandowski, który wygraną 2:0 z teamem Sdebel/Białecki zamknął dzień na stadionie głównym.

Do strefy medalowej w turnieju siatkarek awansowała para Rapacz-Matras/Szychowska, która nie dała szans Kaczorowskiej i Wiśniewskiej. Dwusetową wygraną odniosły także Wawrzyńczyk i Saad oraz Łodej/Ceynowa. W obu przypadkach tylko jedna partia meczu była w miarę wyrównana. Jedynego tie-breaka w ćwierćfinałach rozegrały Jundziłł/Marcinowska, które okazały się lepsze od dwójki Błasiak/Zackiewicz.

Półfinały kobiet i mężczyzn rozegrane zostaną w jednym czasie, a duety w nich walczące na boiska wybiegną o godz. 9:30. Mecz o 3. miejsce kobiet zaplanowano na 10:50, mężczyzn o 11:45. Natomiast finał pań zaplanowano na 12:45, a godzinę po nim ostatni mecz w turnieju zagrają siatkarze.