Plaża Open ponownie w Łodzi!

Już po raz siódmy największy cykl siatkówki plażowej w Polsce zawita do łódzkiej Manufaktury. Oprócz wspaniałej scenerii wokół boisk nie zabraknie wielu znakomitych siatkarzy i siatkarek nie tylko z plażowej odmiany siatkówki. Turniej rozpocznie się eliminacjami mężczyzn już od piątku. Manufaktura w Łodzi to już trzeci przystanek tegorocznego cyklu Grand Prix Polski po Zamościu oraz Mysłowicach, a przed Rybnikiem i finałowym turniejem w Białymstoku.

W Zamościu oraz Mysłowicach grały znakomici reprezentanci Polski w siatkówce plażowej m.in. Monika Brzostek, Dorota Strąg, Jakub Szałankiewicz czy Mariusz Prudel. W Manufakturze na wysypanych boiskach wystąpią także nie lada osobistości. Pochodzący z pobliskiego Głowna, były reprezentant Polski w siatkówce plażowej, wielokrotny medalista młodzieżowych Mistrzostw Europy i Pucharu Świata Kacper Kujawiak wystąpi w parze z Bartkiem Malcem. Do Łodzi przyjadą także siatkarze znani z siatkarskiej Plusligi występujący w olsztyńskim AZS-ie Paweł Pietraszko oraz nowy nabytek Asseco Resovii Rzeszów Bartosz Mariański, z numerem jeden wystąpi obecny Akademicki Mistrz Europy Piotr Ilewicz. Sympatyków ŁKS-u z pewnością ucieszy fakt, że wieloletnia reprezentantka ich klubu Agnieszka Wołoszyn także weźmie udział w turnieju. Dla przypomnienia warto dodać, że Agnieszka to multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, ma także na swoim koncie awans z ŁKS Łódź do Ligi Siatkówki Kobiet, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej na hali.

W Łodzi wystąpi 16 drużyn żeńskich oraz 44 zespoły męskie. Finały będzie można obejrzeć w niedzielę w TVP Sport od g. 12:55.

Wkrótce opublikujemy listę startową. Stay tuned!