Plaża Open 2018 w Białymstoku, czyli finał Pucharu Polski w siatkówce plażowej!

Na ten moment czeka wielu kibiców, siatkarzy i sympatyków siatkówki plażowej. W ramach ostatniego turnieju Plaży Open, w Białymstoku najlepsi zawodnicy powalczą o Puchar Polski.

Plaża Open to największy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce. W 2018 roku wszystko rozpoczęło się w Dąbrowie Górniczej, następnie graliśmy w Rybniku, łódzkiej Manufakturze, Zamościu, a finał zaplanowany został w Ośrodku Sportów Wodnych “Dojlidy” w Białymstoku.

I nie będzie to zwykły turniej. W tym roku Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał Plaży Open organizację finału Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. Stąd bardzo wysokie pule nagród. Siatkarki powalczą o nagrody z 13 tys. złotych, a na mężczyzn czeka aż 20 tys.

Nic więc dziwnego, że do zawodów zgłosiło się aż 65 par (40 męskich i 25 żeńskich). Do Białegostoku przyjedzie ścisła czołówka siatkówki plażowej w Polsce. Wśród kobiet są to m.in. Agata Wawrzyńczyk (wicemistrzyni Polski w siatkówce halowej z ŁKS Commercecon), która gra w parze z doskonale znaną w Białymstoku Magdaleną Saad, olimpijka z Rio Monika Brzostek w duecie z Anetą Kaczmarek czy reprezentantki Polski Kinga Legieta/Aleksandra Wachowicz. Warto też zwrócić uwagę na duet z Litwy, bo z zagranicy do Białegostoku przyjadą Birute Aleknaviciute/Ingrida Milkintaite.

Jeśli chodzi o panów, to w Białymstoku również zaprezentują się najlepsi. Od liderów rankingu PZPS Piotra Janiaka/Jędrzeja Brożyniaka, przez drugich Jarosława Lecha/Marcina Ociepskiego, po byłego reprezentanta kraju w m.in. mistrzostwach świata czy Pucharze Świata Michała Kądziołę (zagra z Bartłomiejem Malcem). Jak zawsze groźni będą też Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz czy Adam Andrys/Roman Andrys. W kwalifikacjach też jest kilka ciekawych par, na czele z Litwinami Edvinasem Vaskelisem/Pauliusem Matulisem oraz Arturem Vinceloviciem/Robertem Juchneviciem.

Oprócz wysokiego poziomu sportowego, nie zabraknie zabaw, atrakcji i animacji, zarówno dla młodszych, jak i starszych kibiców. Od balonu pneumatycznego, gdzie rozgrywamy “Mundial na wodzie”, zabawy VylleyBalon, przez “dziką bombę” do “zamrożonych koszulek”. – O co chodzi? Tego dowiedzą się kibice, którzy przyjdą na kompleks na Dojlidach – uśmiecha się Marcin Strządała, dyrektor cyklu Plaża Open. – Zapraszamy też w niedzielę, bo dla każdego kibica, który będzie ubrany w biało-czerwone barwy, przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki Plaży Open z Niepodległą.

Niedzielne finały (godz. 14.15 i 15.15) będą na żywo transmitowane w TVP3 i TVP Sport. Wyniki na żywo oraz transmisje z dwóch boisk od piątku na www.plazaopen.pl. Wstęp na zawody jest bezpłatny.