Piotr Kuczera: Miło Was ponownie gościć w Rybniku

W piątek rozpoczął się rybnicki turniej Plaży Open. Na kąpielisku „Ruda” od rana rozgrywano eliminacje mężczyzn i kobiet do turnieju głównego.

Siatkarze i siatkarki plażowe licznie stawili się w eliminacjach do piątego turnieju tegorocznych rozgrywek. Wśród mężczyzn o możliwość uczestnictwa w sobotniej rywalizacji zmagało się 26 par, a u kobiet 15. Po całym dniu zmagań poznamy po osiem par, które nadal będą uczestniczyć w pojedynkach w Rybniku.

W międzyczasie odbyło się oficjalne otwarcie turnieju. Wziął w nim udział prezydent miasta Rybnik – Piotr Kuczera: Życzę wszystkim udanej zabawy, a zawodnikom dobrych wyników. Cieszę się, że Plaża Open ponownie odbywa się na tym fantastycznym obiekcie, jakim jest kąpielisko „Ruda”. Miło Was tutaj ponownie gościć. Cóż pozostaje mi powiedzieć – Plażę Open 2015 w Rybniku uważam za otwartą! Na boisku głównym pojawił się również dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu – Rafał Tymusz, sędzia główny – Andrzej Czerwiński, komisarz zawodów – Józef Sałek oraz organizatorzy Marcin Strządała i Marcin Prus.

To jeszcze nie koniec atrakcji na kąpielisku „Ruda” w piątek. Do rozegrania zostało bardzo wiele pojedynków eliminacyjnych, a i na kibiców czekają konkursy i sporo rozrywki.