Międzynarodowa stawka uczestników Plaży Open w Mysłowicach

Już w piątek Plaża Open zainauguruje kolejny sezon tego cyklu. To już czternasta edycja popularnych zmagań w siatkówce plażowej w Polsce. Inauguracyjny turniej rozegrany zostanie w mysłowickim Parku Słupna. Jak się okazuje, zagrają w nim nie tylko polskie, ale i zagraniczne duety. Na liście zgłoszonych do zawodów uczestników znalazła się nawet para z Brazylii.

Park Słupna w Mysłowicach po raz kolejny będzie tętnił życiem siatkówki plażowej. W najbliższy weekend 2-4 czerwca na jego terenie powstanie infrastruktura turniejowa Plaży Open, a cykl zawita do tego miejsca już po raz drugi. Przygotowania trwają w najlepsze i niebawem będzie można cieszyć się rywalizacją sportową na wysokim poziomie. Tego turnieju nie można przegapić.

Na początku tygodnia poznaliśmy pary, które wystąpią na mysłowickiej Plaży Open. Wśród nich sporo niespodzianek i ciekawych duetów. W sumie do zawodów zgłosiły się 64 pary, 38 siatkarzy i 26 siatkarek. W przypadku pań cała obsada jest krajowa, natomiast o triumf w turnieju panów powalczą także zagraniczne dwójki. Co ciekawe, w Mysłowicach będzie można oglądać nawet parę z Brazylii. Do turnieju zgłosił się bowiem duet Lucas Sa i Johann Dohmann. Z dziką kartą w Mysłowicach zagra czeska para Frantisek Pihera i Jan Mrkous. Czesi są dobrze znani kibicom Plaży Open, gdyż z powodzeniem występowali już w ubiegłorocznej edycji cyklu. Pihera stanął nawet na najwyższym stopniu podium w Myślenicach. Oprócz nich w zmaganiach wystąpią Jan Stefko i Jakub Malik, a także duety z Ukrainy pod szyldem klubu z Proszowic.

To już chyba staje się tradycją, że w turniejach Plaży Open występują również duety z zagranicy i że nie są to pojedyncze przypadki. To dla nas niezwykle ważne, by o naszym cyklu było głośno nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami – mówi Marcin Strządała, organizator i pomysłodawca cyklu Plaża Open. – W tamtym roku usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat organizacji naszych turniejów i widać, że nie były to puste słowa, a pary, które występowały już u nas, zabierają ze sobą w tym roku też inne. To bardzo cieszy i motywuje do jeszcze cięższej pracy – dodaje Monika Brzostek, dyrektor sportowa Plaży Open.

Rywalizacja sportowa to nie wszystko, co czeka na kibiców. Organizatorzy, jak co roku, przygotowują liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Na terenie zawodów stanie również food truck z pyszną kawą. Na Plażę Open w Mysłowicach zaprasza BDB Event. Sponsorem generalnym wydarzenia jest ORLEN.

Partnerami wydarzenia są KSSE i Totalizator Sportowy.