Michala Kvapilova: Zagrałyśmy w niesamowitym miejscu, cieszyński rynek jest naprawdę piękny

Po zakończeniu turnieju w Cieszynie, odbyła się konferencja prasowa z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodnika turnieju, a także komisarza zawodów oraz Pani Gabrieli Staszkiewicz – Burmistrz miasta Cieszyna. Zapraszamy do lektury!

Michaela Kubickova (Zwyciężczyni turnieju kobiet): Poziom zawodów był naprawdę wysoki, oprócz par kadrowych wystąpiły w Cieszynie także najlepsze duety, biorące udział w krajowych turniejach. Jesteśmy szczęśliwe, że mogłyśmy zagrać wiele naprawdę wymagających spotkań, a także być świadkami zaciętej rywalizacji.

Michala Kvapilova (Zwyciężczyni turnieju kobiet) : Zagrałyśmy w niesamowitym miejscu, cieszyński rynek jest naprawdę piękny, szczególnie podczas takie pogody, jak ta, która towarzyszyła nam podczas trzech dni zmagań. Jestem bardzo wdzięczna naszym, czeskim kibicom, którzy przyjechali by wspierać mnie i moją partnerkę. Piękne było zresztą to, że tak naprawdę fani zarówno polskiej, jak i czeskiej pary świetnie razem się bawili. Finałowy mecz transmitowany był w ogólnopolskiej telewizji, i mam nadzieję, że razem z naszymi przeciwniczkami dałyśmy dobrą reklamę siatkówki plażowej.

Gabriela Staszkiewicz (Burmistrz Cieszyna): Mam nadzieję, że Plaża Open na dłużej zagości w naszym mieście. Zresztą tutaj, w sercu Śląska Cieszyńskiego odbywają się turnieje siatkówki plażowej, mamy kilka miejsc, w których można grać w ten piękny sport. Muszę zresztą przyznać, że te boiska, o których wspomniałam są naprawdę dobrze przygotowane, tak samo jak boisko centralne, które powstało tutaj, na cieszyńskim rynku specjalnie na potrzeby Plaży Open. Cieszyn się cieszy, że mogliśmy ugościć Plażę Open, i już teraz mogę zaprosić wszystkich na przyszłe edycje tych zawodów.

Michał Korycki (Przedstawiciel zwycięskiej pary męskiej): Śląsk jest dla mnie miejscem szczęśliwym. Po dwóch latach ponownie triumfowałem w turnieju Plaży Open, i ponownie na śląskiej ziemi. Wcześniej ta sztuka udała mi się z Martinem Chiniewiczem, teraz z Jarosławem Lechem. Muszę oddać organizatorom, że przygotowali naprawdę piękną scenerię, w samym sercu miasta. Mimo trudnego czasu pandemii kibice dopisali, a ja muszę się przyznać, że wspierała mnie grupka z rodzinnych stron, z Przysuchy i Radomia.

Damian Czkór (Komisarz turnieju): Od strony organizacyjnej turniej był przygotowany bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, nie pamiętam w ostatnim czasie zawodów, które odbywałyby się w trzech lokalizacjach. Kilka kwestii logistycznych na pewno możemy wszyscy razem usprawnić, jednak jestem raz jeszcze wdzięczny Marcinowi Strządale, jego ekipie, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w organizację tego turnieju za kilka dni ciężkiej harówki. Boiska zarówno to na rynku, jak i te przy basenie były przygotowane bez zarzutów. Na basenie można było się jeszcze schować w cieniu, i oczywiście szybko zażyć orzeźwiającej kąpieli. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję częściej, razem z Plażą Open przyjeżdżać do tego przepięknego miasta, jakim bez wątpienia jest Cieszyn.

Autorem zdjęcia jest Kamil Pastusiak