Michaela Kubickova: Nie możemy doczekać się gry w Cieszynie

Michaela Kubickova i Michala Kvapilova to ubiegłoroczne triumfatorki Plaży Open w Cieszynie. W tym roku czeska para również zawita po drugiej stronie Olzy i z pewnością mierzy w obronę złotych medali. – Jesteśmy szczęśliwe, że możemy wrócić do Polski w tym roku. Poziom turniejów każdego roku jest dobry. Nie możemy już doczekać się gry w Cieszynie – przyznała Michaela Kubickova.

W finale cieszyńskiej Plaży Open 2020 Czeszki pokonały Katarzynę Kociołek i Melanię Marcinkowską. Spotkanie było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Po nim na najwyższym stopniu podium duet Kubickova/Kvapilova cieszył się z triumfu w całych zmaganiach.

W ubiegłym roku wyjechałyśmy z Cieszyna w znakomitych nastrojach. Miałyśmy wtedy możliwość gry w momencie, gdy wiele turniejów było odwoływanych. Byłyśmy wtedy niezwykle wdzięczne, że mogłyśmy znowu wejść na boisko. Natomiast kibice na korcie głównym byli wtedy fantastyczni – przyznała broniąca czeskiej pary.

Dla czeskich kibiców siatkówki plażowej Cieszyn jest idealną destynacją, jeśli chodzi o turnieje. Już w ubiegłym roku Kubickovą i Kvapilovą wspierało pokaźne grono fanów zza południowej granicy. Zawodniczki liczą, że również w najbliższy weekend będą mogły liczyć na wsparcie swoich rodaków.

Dla nas była to ogromna niespodzianka, że w ubiegłym roku słyszałyśmy kibiców dopingujących nas po czesku. Mamy nadzieję, że w tym przyjadą również – przyznała Kubickova.

Czeszki o polskich turniejach wypowiadają się w samych superlatywach. – Jesteśmy szczęśliwe, że możemy wrócić do Polski w tym roku. Poziom turniejów każdego roku jest dobry. Muszę przyznać, że organizatorzy też robią bardzo dobrą robotę. Nie możemy już doczekać się gry w Cieszynie – zakończyła Michaela Kubickova.

Co z kolejnymi turniejami Plaży Open jeśli chodzi o czeską parę?  – Na razie nie planujemy udziału w kolejnych turniejach w Myślenicach, Kołobrzegu i Białymstoku. Nie mówimy jednak nie, zobaczymy co przyniesie przyszłość – zakończyła.