Lewicki: Mecz ze Śnieżkiem i Gałuszką może być trudny

Rozpoczęty w sobotę w Kętach turniej Młodej Plaży Open cieszy się dużym zainteresowaniem zawodniczek i zawodników do 18. roku życia. Do rozgrywek zgłosiło się wielu młodzieżowych kadrowiczów.

Maciej Lewicki w zeszłym sezonie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata U17, które zakończył na miejscu piątym oraz w mistrzostwach Europy U18. Z Norwegii wraz z Adamem Lencem wrócili jako druga para naszego kontynentu. A dziś uczeń łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pojawił się w Kętach.

– Pierwszy raz biorę udział w turnieju Młodej Plaży Open. Organizacja stoi na wysokim poziomie, a co najważniejsze – dopisuje nam pogoda – młodzieżowy reprezentant Polski podsumował pierwszą część zawodów w Kętach. Chwilę po naszej rozmowie Maciej wraz z Mateuszem Paszkowskim zwyciężyli swój trzeci mecz tego dnia. Tym samym jako pierwsi awansowali do niedzielnego półfinału.

– Wśród uczestników najtrudniejszych rywali upatruję w parze Mateusz Śnieżek i Tomasz Gałuszka. Dobry duet tworzą również Wiktor Laszuk i Mateusz Cyran. Wicemistrz Europy może spotkać się z parą Śnieżek/Gałuszka w fianle, jeśli obie pary zwyciężą swoje pojedynki półfinałowe.

W niedzielę na Kęckich boiskach w finale może dojść do pojedynku kadrowiczów, co zapowiada duże emocje i prezentację wysokich umiejętności. A dziś rozgrywane będą jeszcze mecze z prawej strony drabinki wśród dziewcząt i chłopców. To wróży walkę o każdą piłkę, gdyż przegrani żegnają się z turniejem.