Laszuk: Ten występ jest dla nas dobrym argumentem

W Bielsku-Białej zakończył się trzeci tegoroczny turniej Młodej Plaży Open. Wśród młodych adeptów siatkówki wyłoniono najlepsze pary rozgrywek na kąpielisku „Start”.

W turnieju dziewcząt triumfowały Agata Lamek i Aleksandra Kubicka, które zwyciężyły swoje rywalki w dwóch setach. Ich wyższość musiały uznać Klaudia Wesół i Agnieszka Starowicz. Rywalizacja o brązowe medale była bardziej zacięta. Na przestrzeni trzech partii lepsza okazała się Klaudia Roik w parze z Aleksandrą Słomą.

Zwycięstwo w turnieju chłopców odnotowała para, która po raz pierwszy zaprezentowała się razem. Nigdy dotąd nie graliśmy w takim składzie, ale dobrze nam to wyszło. Na pewno pojawimy się w Andrychowie i mamy nadzieję, że również tam powalczymy o medale – powiedział po zwycięstwie Wiktor Laszuk, partner Aleksandra Słoniny. Bardzo chcielibyśmy tworzyć razem drużynę, choć trenerzy nie chcieli się na to wcześniej zgodzić. Wierzę, że teraz wrócimy do rozmów i będzie na to szansa. Drugie miejsce zajęli Bartosz Stasicki i Mateusz Mojeścik, a brązowe medale wywalczyli Michał Jaworski z Jędrzejem Lachem.

Na kąpielisku „Start” zakończył się trzeci w tym sezonie turniej Młodej Plaży Open. Przed zawodnikami i zawodniczkami jeszcze jeden turniej. W najbliższy weekend rozgrywki przeniosą się do Andrychowa, gdzie młode siatkarki i siatkarze powalczą o ostatnie medale cyklu.

Wyniki:

Młoda Plaża Open – chłopcy
półfinały:
Jaworski/Lach – Laszuk/Słonina 0:2(10:15,11:15)
Stasicki/Mojeścik – Pochłopień/Kurdziel 2:0(15:9,15:10)
mecz o 3. miejsce:
Jaworski/Lach – Pochłopień/Kurdziel 2:1(15:10,13:15,15:13)
finał:
Laszuk/Słonina – Stasicki/Mojeścik 2:0(15:13,15:13)

Klasyfikacja generalna:

  1. Wiktor Laszuk/Aleksander Słonina
  2. Bartosz Stasicki/Mateusz Mojeścik
  3. Michał Jaworski/Jędrzej Lach

Młoda Plaża Open – dziewczyny:
mecz o 3. miejsce:
Wesół/Starowicz – Roik/Słoma 1:2(7:15,15:7,8:15)
finał:
Lamek/Kubicka – Wesół/Starowicz 2:0(15:8,15:13)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Agata Lamek/Aleksandra Kubicka
  2. Klaudia Wesół/Agnieszka Starowicz
  3. Klaudia Roik/Aleksandra Słoma