Jubileuszowa, dziesiąta edycja Plaży Open już za miesiąc!

Od małego, lokalnego turnieju w Cieszynie, do największego cyklu imprez w ramach Mistrzostw Polski. Od wizyt w lokalnych mediach, do relacji na żywo w otwartych kanałach Telewizji Polskiej. Od skromnej puli trofeów, do nagród finansowych, sięgających ponad stu tysięcy złotych. Od zawodów dla amatorów, do meczów z uczestnikami Igrzysk Olimpijskich, czy zawodników znanych z występów w najwyższych ligach siatkówki halowej. Taką drogę na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat przeszła Plaża Open.

Tegoroczna, dziesiąta edycja popularnego cyklu zagości w otwartych na siatkówkę plażową pięciu miastach. Plaża Open rozpocznie się w piątek, 28 czerwca na bajecznym Rynku Wielkim w Zamościu. I to właśnie tam, dokładnie miesiąc przed inauguracją, odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta i szefostwa „Plaży”.

– Jestem pewien, że ponownie staniemy na wysokości zadania i że czeka nas turniej na wysokim poziomie pod każdym względem. Nie ukrywam, że chcemy zaprosić na imprezę naszych przyjaciół z miast patnerskich na Ukrainie – poinformował Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

– Do współpracy w Zamościu, ale również w pozostałych miastach serdecznie zapraszam niezastąpionych wolontariuszy, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek dużą imprezę sportową. Postaramy się zaaranżować w tym sezonie cały zamojski Rynek, ale również plażę przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się większość meczów – dodał Marcin Strządała, dyrektor Plaży Open.

Nową twarzą wśród organizatorów Plaży jest Piotr Ilewicz, od tego sezonu dyrektor sportowy wydarzenia: – Siatkówka plażowa to nie tylko zabawa, ale i ciężka praca na boisku, dlatego tak istotne jest nagradzanie zawodników grających o punkty. Sam jestem czynnym siatkarzem, więc zdaję sobie sprawę, jak bardzo nagrody mobilizują do dużego wysiłku. Chciałbym również, aby w jubileuszowej edycji wzięło udział więcej zespołów z zagranicy.

Od lat jednym z ambasadorów Plaży Open jest Bartosz Gajda, znakomity komik i przyjaciel sportu: –  Będę dbał o dobrą atmosferę na każdym turnieju. Przeprowadzę fajne konkursy, będę biegał z kamerą i mikrofonem. Myślę, że będzie bardzo wesoło, a mi przyda się wreszcie wyuczony zawód: magister animacji.

Drugim w kolejności miastem na mapie cyklu będą debiutujące w tej roli Mysłowice, które też są kojarzone z plażówką i to nie tylko w Polsce. W samym środku cyklu już tradycyjnie przywitamy się z zawodnikami w łódzkiej „Manufakturze”. Turniej przedfinałowy wróci na Śląsk, konktetnie do Rybnika, gdzie na nowoczesnym kąpielisku Ruda odbędzie się czwarta odsłona X edycji Plaża Open. Na  wyczekiwany „Grande Finale”, wybrany dzięki poparciu ponad 10 000 głosów internautów, pojedziemy do Białegostoku, gdzie na urokliwym kąpielisku „Dojlidy” odbędzie się jednocześnie Puchar Polski.

Kilka dni temu poznaliśmy rekordową pulę nagród tegorocznej Plaży Open. W tym roku, z okazji dziesiatych urodzin cyklu, w pięciu miastach będzie do zgarnięcia aż 140 000 zł! Dla porównania: w 2010 roku pula wynosiła… 3 000 zł.

Tegoroczna edycja ma być wyjątkowa pod każdym względem. Warto wspomnieć między innymi o turniejach zarówno dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z siatkówką, jak i dla młodzieży. W Zamościu oraz w Mysłowicach odbędzie się turniej amatorów, a na turniej Młodej Plaży Open zaproszą Mysłowice i Rybnik. Ogromna ilość atrakcji będzie czekać na kibiców. Nie zabraknie dobrze znanego, cieszącego się wielką popularnością wodnego boiska AquaWave – areny do gry w siatkówkę i piłkę nożną na wodzie. Dla rodziców z dziećmi przygotowana zostanie megagra planszowa od Trefla. Popularnością cieszyć się też powinna nowa strefa spa, z sauną, jacuzzi oraz kriokomorą. Kibice, którzy zdecydują się zawitać na turniej, będą mieli możliwość zakupu oficjalnych gadżetów oraz obejrzenia z bliska najnowszych modeli samochodów marki KIA. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Najważniejsze, finałowe zmagania w każdym z miast transmitowane będą na sportowych antenach Telewizji Polskiej, w TVP Sport i TVP Sport HD. Pozostałe mecze turnieju głównego pokaże niezawodna platforma BDB TV, dzięki której kibice obejrzą nie tylko rywalizację na boiskach, ale też ciekawe, niesztampowe wywiady. Wszystko to w plenerowym studiu pełnym werwy, dobrego humoru i niespodzianek.

Transmisje finału kobiet i mężczyzn w TVP Sport oraz w TVP Sport HD

30 czerwca – 12:45 – 14:50 Zamość

7 lipca – 11:15 – 13:15 Mysłowice

14 lipca – 12:55 – 14:50 Łódź

21 lipca – 11:40 – 12:40 oraz 15:45 – 16:45 Rybnik

28 lipca – 10:45 – 12:45 Białystok