Finałowe rozstrzygnięcia Pucharu Polski już jutro!

Sobotnie zmagania na dojlidzkiej plaży dobiegły końca. Do najwyżej rozstawionych zespołów dołączyły duety z eliminacji. Cały dzień siatkarskich zmagań był przeplatany różnego rodzaju atrakcjami.

Już pierwsze spotkanie zasłużyło na uwagę kibiców. Oprócz polskich par nie zabrakło międzynarodowego akcentu w postaci dwóch litwińskich par: Petravicius/Vaskelis oraz Juchnevic/Vasiljev. Wyżej notowana para z zagranicy napsuła krwi polskim zawodnikom. Po bardzo zaciętym meczu pokonali oni duet Sdebel/Kaczmarek w stosunku 2:1. Świetne mecze rozegrała turniejowa „dwójka” Strąg/Saad, a Brożyniak/Janiak tradycyjnie już zameldowali się w niedzielnym turnieju tym razem z prawej strony drabinki. O półfinał powalczą jutro kadrowiczki Łodej/Duda, Kaczmarek/Legieta, Błasiak/Adamek oraz Zackiewicz/Zdon, a wśród mężczyzn oprócz Jędrzeja i Piotra o ½ finału zmierzą się: Król/Firlej, Mariański/Pietraszko oraz Kapuśniak/Czubiński.

Reprezentantki Polski w składzie Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska w pierwszym meczu niespodziewanie musiały uznać wyższość rywalek ulegając w jednym secie, ale w końcowym rozrachunku to one zwyciężyły po tie-breaku pewnie meldując się w półfinale turnieju razem z Dorotą Strąg i Magdaleną Saad. Wśród Panów niespodziewanie w grach półfinałowych wystąpi Paweł Lewandowski w parze z Maciejem Kałużą oraz bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie Andrys-Team, czyli bracia Roman i Adam.

Harmonogram gier na jutro:
8:00 boisko nr 1, Legieta/Kaczmarek – Łodej/Duda
8:00 boisko nr 4, Zackiewicz/Zdon – Błasiak/Adamek
8:00 boisko nr 2, Mariański/Pietraszko – Firlej/Król
8:00 boisko nr 3, Brożyniak/Janiak – Czubiński/Kapuśniak
9:00 Półfinały kobiet i mężczyzn
10:45 FINAŁ KOBIET (TRANSMISJA W TVP SPORT)
11:45 FINAŁ MĘŻCZYZN (TRANSMISJA W TVP SPORT