Finałowe pojedynki na antenie TVP Sport

Decydujące mecze turniejów Plaży Open ponownie transmitowane przez TVP Sport. Tym razem zaplanowano ponad 700 minut transmisji na żywo z pięciu miast cyklu.

Dla nas, jako organizatorów, bardzo istotna jest promocja miast, w których gościmy oraz siatkówki plażowej, jako bardzo widowiskowej, ciekawej i rodzinnej dyscypliny sportu – mówi o współpracy z TVP Sport Marcin Strządała, dyrektor i główny organizator Plaży Open. Dlatego cieszymy się, iż po raz kolejny będziemy gościć na antenach TVP Sport. To bardzo ważne, że 12 meczów cyklu pokazanych zostanie na ogólnopolskich kanałach, dzięki czemu możemy dotrzeć z siatkówką plażową do szerszego grona odbiorców.

Zaczynamy w Gdańsku już w pierwszy weekend lipca. W niedzielę, dość wyjątkowo, TVP Sport pokaże mecz o trzecie miejsce pań, następnie finał mężczyzn oraz finał kobiet. Po raz pierwszy rozgrywki zakończą się decydującym pojedynkiem w turnieju żeńskim.

W kolejnych miastach – Rybniku, Łodzi i Zamościu, zaplanowano ponad dwugodzinne transmisje z finałów kobiet i mężczyzn. Relacja z zamojskiego Rynku Wielkiego pojawi się na antenie TVP Sport między godziną 18:25 a 20:25. Wynika to z odbywających się również w tym dniu Mistrzostw Świata Juniorów w lekkoatletyce, które zajmują większość antenowego czasu 23 lipca. Cieszymy się więc, że mimo napiętego harmonogramu, finały Plaży Open zagoszczą na antenie TVP Sport.

Cykl zakończą zmagania w Białymstoku, z których trzy godziny transmisji zaplanowano na 31 lipca. TVP Sport pokaże wtedy mecz o trzecie miejsce mężczyzn oraz finały turnieju kobiet i mężczyzn. Kto jednak nie będzie mógł oglądać zmagań na piasku „na żywo”, nie ma się czym przejmować, gdyż transmisje z Plaży Open znajdują się również na stronie internetowej TVP Sport. A w oczekiwaniu na pierwsze rozstrzygnięcia z 2016 roku, można sobie przypomnieć finałowe batalie z poprzednich lat.