Dzikowicz/Brożyniak i Suwińska/Wołoszyn najlepsi w Nowym Dworze Mazowieckim

Kolejny turniej tegorocznego cyklu Plaża Open za nami, zarówno w rywalizacji mężczyzn jak i kobiet najlepsze okazały się pary, które były rozstawione z numerem pierwszym.

Spotkania turnieju męskiego rozpoczęto w niedzielę od spotkań ćwierćfinałowych, z których zwycięsko wyszły pary Dzikowicz/Brożyniak oraz Lech/Włodarczyk. Jak się później okazało właśnie te dwa duety awansowały do wielkiego finału, w półfinale pokonując odpowiednio pary Parcej/Radojewski oraz Kujawski/Kaczorowski. Szczególnie w starciu pary z Nowego Dworu Mazowieckiego z Bartoszem Kujawskim na czele przeciwko Lechowi/Włodarczykowi nie brakowało emocji, w decydującym secie, tie-breaku na przewagi – 17:15 zwyciężyła Aluron Team (Dzikowicz/Brożyniak). Ostatecznie w meczu o trzecie miejsce zmęczeni morderczym wysiłkiem w 1/2 finału – Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski nie dali rady Adamowi Parcejowi i Mateuszowi Radojewskiemu, z którymi przegrali 0:2 (17:21; 19:21). Z kolei w wielkim finale po kapitalnym starciu obfitującym w efektowne bloki, ataki, obrony 2:1 (21:16; 17:21; 18:16) zwyciężyli Dzikowicz/Brożyniak po raz pierwszy w historii wygrywając turniej z cyklu Plaża Open! – Chciałbym serdecznie podziękować Marcinom (Prusowi oraz Strządale przyp.red.) , całej ekipie organizatorów, sędziom i Panu Komisarzowi za świetnie zorganizowany turniej. Myślę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie poprowadzić siatkówkę plażową na jeszcze wyższy poziom – mówi po meczu finałowym Jędrzej Brożyniak.

Zdecydowanie mniej pracy miały siatkarki, które w niedzielę rozgrywały jedynie dwa, chociaż były to dwa najważniejsze spotkania – (o 3 i 1 miejsce). W meczu o brązowy medal lepsze od polskiego duetu – Szczytowicz/Baron okazały się Belgijki – Sobolska/Gielen wygrywając spotkanie pewnie 2:0 (21:16; 21:15), między innymi dzięki kapitalnym zagrywkom Gielen, która popisała się aż 9 punktowymi serwisami! Dwa sety rozegrano także w spotkaniu finałowym, co ciekawe liczba punktów była dokładnie taka sama, jak w starciu o 3 miejsce, z tymże para Suwińska/Wołoszyn pokonała duet Saad/Tokarska 2:0 (21:18; 21:13). Już jutro na łamach PlażaOpen.pl ukaże się wywiad z „polską” Belgijką – Martą Sobolską, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o tym jak ma się beachvolleyball w Belgii.

Kolejny i niestety ostatni turniej tegorocznego cyklu odbędzie się w Pile. Już teraz serdecznie zapraszamy do pilskiego ośrodka „Płotki”, w którym po raz pierwszy decydujące mecze w turnieju męskim oraz damskim zostaną rozegrane przy sztucznym świetle!