Dojlidy zamiast Florydy

W Białymstoku rozpoczął się drugi turniej tegorocznej Plaży Open. W piątkowe przedpołudnie toczyły się eliminacyjne rozgrywki mężczyzn.

Na plaży miejskiej Dojlidy stawiło się dwadzieścia sześć par, które o 9:00 rozpoczęły zmagania. Spośród wszystkich drużyn osiem zapewni sobie udział w rozpoczynającym się w sobotę turnieju głównym.

Z drobnym opóźnieniem, spowodowanym zaciętym pojedynkiem na boisku głównym, odbyło się oficjalne otwarcie turnieju. Wzięli w nim udział dyrektor BOSiR Paweł Orpik, Henryk Darocha – sędzia główny turnieju w Białymstoku, Bogusław Kawiak – komisarz zawodów, organizatorzy – Marcin Strządała i Marcin Prus. Honorowym gościem był również Ambasador Plaży Open – Robert Szczerbaniuk oraz zastępca prezydenta miasta – Rafał Rudnicki. W trakcie takich wydarzeń można przekonać się, że Białystok to nie tylko wspaniale reprezentująca miasto w piłce nożnej Jagiellonia, ale również inne sporty . Cieszymy się, ze możemy gościć Plaże Open, bo siatkówka plażowa to ciekawy sport, a hasło tego pięknego obiektu to: Dojlidy zamiast Florydy. Stwórzmy więc tutaj Florydę aktywnie spędzając czas i świetnie się bawiąc – tymi słowami przedstawiciel Urzędu Miasta przywitał wszystkich zawodników i kibiców na trybunach.

Piątek to przedsmak emocji, które przez kolejne dwa dni będą czekały plażowiczów na Dojlidach. W sobotę obok rozpoczynającego się turnieju głównego, w którym zagra m.in. Daniel Pliński, Marcin Wika czy Magdalena Saad, odbędzie się również wiele konkursów, zabaw i animacji dla kibiców. Zaplanowano także mecz gwiazd, w którym jak pisaliśmy wczoraj, zaprezentuje się  Robert Szczerbaniuk. Z byłym reprezentantem Polski w siatkówce zagra również dawny kadrowicz, znany raczej z trafiania do siatki, a nie przez siatkę – Tomasz Frankowski. Pojawią się także inni piłkarze „Jagi” – Taras Romanchuk, Igors Tarasovs oraz Konstantin Vassijev.

W Białysmtoku na pewno nie zabraknie emocji, świetnej zabawy i pięknej pogody. Dlatego warto pojawić się na plaży miejskiej Dojlidy, by kibicować siatkarzom i siatkarkom plażowym.