Brzostek/Gromadowska i Rudol/Miszczuk triumfują w Zamościu!

Turniej Plaża Open Zamość 2019 to już historia! Pierwsza edycja tego cyklu siatkówki plażowej została zorganizowana w Zamościu na Rynku Wielkim oraz na boiskach zamojskiego OSiR-u. Była to już czwarta edycja w tym pięknym mieście.

W piątek tradycyjnie rozegrano eliminacje. W turnieju wzięło udział 35 par męskich oraz 22 duety żeńskie. Turniej kwalifikacyjny kobiet został rozegrany w grupach, a mężczyźni rywalizowali w systemie pucharowym. Do sobotniego turnieju głównego awans uzyskało najlepsze osiem zespołów w tym duety reprezentacji Polski mężczyzn, które zagrały w nieco innym zestawieniu: Rudol/Miszczuk oraz Szałankiewicz/Florczyk. Skład turnieju żeńskiego także uzupełniła kadra Polski Marta Łodej i Marta Duda. W sobotę punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy pierwsze mecze Main Draw. Już w pierwszym spotkaniu nie zabrakło emocji. Dopiero po tie-breaku turniejowa “jedynka” Brożyniak/Janiak uporała się z rywalami. Dopiero późnym popołudniem poznaliśmy zespoły, które awansowały do najlepszej „szóstki”. Pewne swojego miejsca w półfinale były duety Saad/Strąg oraz Błasiak/Adamek. O wejście do „czwórki” musiały jeszcze powalczyć Kaczmarek/Legieta, Brzostek/Gromadowska, Kłoda/Ceynowa i Łodej/Duda, a wśród Panów Andrys/Andrys, Lewicki/Maziarek, Kądzioła/Ociepski oraz Korycki/Chiniewicz.

Największe emocje przypadły jednak na dzień finałowy. Również i tym razem mecze rozgrywały się w dwóch miejscach: na Rynku Wielkim oraz boiskach OSiR-u. Po pasjonujących półfinałach w Wielkim finale wystąpiły w turnieju kobiet Błasiak/Adamek oraz Brzostek/Gromadowska, a w rywalizacji  mężczyzn bracia Andrys/Andrys i Rudol/Miszczuk. Piękna pogoda sprzyjała atmosferze całego wydarzenia, a także parom Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska i Rudol/Miszczuk, które sięgnęły po złote medale. Przypomnijmy, że Monika Brzostek to uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku, a także z sukcesami występuje na zawodach Pucharu Świata w siatkówce plażowej, podobnie jak triumfator w rywalizacji mężczyzn Maciej Rudol. W tym roku Maciej wygrał w parze z Jakubem Szałankiewiczem Puchar Świata w Aydin (Turcja). Na najniższym stopniu podium stanęli Brożyniak/Janiak oraz Saad/Strąg. Finały kobiet i mężczyzn były transmitowane na antenie TVP SPORT.

Całość imprezy została uświetniona dekoracją z udziałem zwycięzców oraz głównych organizatorów Plaży Open. Zamość był pierwszym przystankiem na mapie tegorocznej edycji. Przed nami jeszcze cztery turnieje w czterech różnych miastach: Mysłowice, Łódź, Rybnik oraz finał w Białymstoku.