Andrychów Plaża 2014 – Silna delegacja z Andrychowa i okolic zagroziła najlepszym!

Turniej Andrychów Plaża 2014 okazał się wielkim sukcesem, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Drugi dzień turnieju przebiegał pod dyktando mężczyzn, którzy toczyli zażarte boje na piasku.

Co ważne w turnieju mężczyzn udział wzięło wiele par z Andrychowa oraz okolicznych miejscowości jak Zagórnik, Inwałd, Targanice czy Osiek. Do rozgrywek łącznie zgłosiło się 16 par, a turniej rozgrywany był tak zwanym systemem „brazylijskim”, w którym dopiero druga porażka eliminowała z turnieju. Spotkanie o brązowy medal na swoją korzyść rozstrzygnęła para z Nowego Sącza – Krystian Kowalik/Mateusz Mrozowski. Z kolei w wielkim finale zmierzyli się bracia – Artur i Bartłomiej Kolonko z Maciejem Chudzikiem/Pawłem Zawadzkim, co ciekawe Bartek reprezentuje barwy MKS-u Andrychów, z którym już w październiku grać będzie w rozgrywkach II ligi. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu para z Sosnowca – Chudzik/Zawadzki okazała się lepsza od swoich przeciwników. Nagrodą MVP ufundowaną przez miasto Andrychów został Maciej Chudzik, który pamiątkową statuetkę razem ze swoim synkiem odbierał z rąk Kierownika Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury Fizycznej – Marcina Putyry .

Po meczu Maciej Chudzik nie krył swojego zadowolenia z osiągniętego wyniku – Bardzo cieszymy się z tego, jaki wynik osiągnęliśmy w Andrychowie. Na początku mieliśmy spore problemy z przyjęciem, kiedy tylko udało nam się poprawić w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wszystko zaczęło wyglądać lepiej. Począwszy od przyjęcia, na bloku skończywszy ponieważ jak wiadomo bez bardzo dobrego przyjęcia nie da się na dystansie całego spotkania grać na wysokim poziomie – mówi Maciej Chudzik.

Z kolei przedstawiciel pokonanej pary – Bartłomiej Kolonko (zawodnik MKS-u Andrychów) zwrócił uwagę przede wszystkim na wkład publiczności, która bardzo mocno ich wspierała – Chciałbym podziękować na początku naszym kibicom, którzy wspierali nas od początku udziału w turnieju. Ich wkład w nasz sukces jest nie do przecenienia, mieszkańcy Andrychowa pokazali, że warto właśnie tutaj organizować turnieje siatkówki plażowej – dodaje Bartek Kolonko.

Turniej w Andrychowie nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, partnerów medialnych. Organizatorzy turnieju, Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ składają podziękowania dla firm i instytucji: Czarny Groń, Dinolandia, Hotel & SPA Kocierz, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Straży Miejskiej w Andrychowie, Firmom: Ansal, Pawbol, Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Andrychowie, Zakład Gospodarki Komunalnej oraz przede wszystkim miastu i gminie Andrychów za wsparcie i zaangażowanie w organizację turnieju Andrychów Plaża 2014.