“Wakacyjna Kropla Życia” – odsłona pierwsza

Rozpoczęliśmy akcję krwiodawstwa z Plażą Open pod nazwą „Wakacyjna Kropla Życia”. W sobotę 31 maja w Obiektach Sportowych w Kętach pierwsi ochotnicy zdecydowali się oddać innym cząsteczkę siebie.  

Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa Plaży Open zorganizowana została podobnie jak w zeszłym roku, wspólnie ze Szkolnym Klubem HDK z Powiatowego Zespołu Szkół nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Ochotnicy mogli oddawać krew w godzinach 10:00 – 14:00. Na krwiodawców czekały drobne upominki, a spośród wszystkich pomagających rozlosowana została specjalnie na tą okazję przygotowana koszulka. Do akcji zgłosiło się 25 krwiodawców, z czego finalnie krew oddało 18 osób. Łącznie, zebranych zostało ponad 8 litrów krwi (8100 ml).

Udało nam się zamienić kilka słów z Panią Prezes Klubu HDK z Powiatowego Zespołu SzkółBarbarą Czarnik, która drugi rok z rzędu uczestniczyła w przygotowaniach akcji krwiodawstwa z Plażą Open w Kętach – Tegorocznej akcji nie można porównywać do tej z roku 2013. Odbywała się w innych warunkach. Zbiórkę mieliśmy wtedy w niedzielę i krew pobierana była w ambulansie. Zresztą, pamiętajmy o tym, że jeśli chodzi o  zbiórki krwi to każda akcja jest  udana. Liczy się każda kropla. Zdarzały nam się zbiórki, kiedy przychodziła jedna osoba, ale jest to dodatkowa ilość krwi, która trafia do potrzebujących.

Kolejna „Wakacyjna Kropla Życia” odbędzie się już podczas następnego turnieju Plaża Open – 5 lipca w Cieszynie. W godzinach od 10.00 do 14.00 chętni, którzy przyjdą na cieszyński rynek będą mogli oddać potrzebującym cząsteczkę siebie. Podobnie jak w Kętach, spośród krwiodawców zostanie wylosowany jeden, który otrzyma przygotowaną na tą okazję pamiątkową koszulkę.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. To doskonała okazja, by pomóc tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Wspólnie, niewielkim nakładem sił można wiele zdziałać. Liczy się każda kropla.