Uroczyste zakończenie Plaży Open 2020

Gala podsumowująca jedyny cykl turniejów siatkówki plażowej, stała się nieodłącznym elementów podczas trwania Plaży Open. Nie inaczej było w 2020 roku, gdy w białostockim klubie „Fama” odbyło się spotkanie zawodniczek, zawodników, sędziów, przyjaciół siatkówki z organizatorami.

Nowością podczas XI edycji Plaży Open był fakt, że najlepsze siatkarki i najlepszych siatkarzy wybierali sami zainteresowani. Głosy zbierano zarówno w formie on-line, od tych, których nie było w Białymstoku, jak i na miejscu od uczestniczek i uczestników zmagań w stolicy Podlasia. Wybierano zarówno najlepszych w kategorii – atakująca(y), broniąca(y), blokująca(y), zagrywająca(y), jak i MVP. W przypadku najbardziej wartościowej zawodniczki i zawodnika, kapituła składała się z 10 osób, wśród kobiet były to: m.in. Jagoda Gruszczyńska, Monika Brzostek, Dorota Strąg czy Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz. Z kolei wśród Panów, organizatorzy do kapituły zaprosili: Karola Szczepanika, Kamila Warzochę, Jarosław Lech, Michał Korycki czy Maciej Kałuża i Paweł Lewandowski. Organizatorzy postanowili wręczyć także wyróżnienia dla największych objawień sezonu.

Ostatecznie w poszczególnych kategoriach nagrody zdobyli:

Najlepsza atakująca – Dorota Strąg; Najlepszy atakujący – Wiktor Mielczarek

Najlepsza zagrywająca – Aleksandra Zdon; Najlepszy zagrywający – Michał Korycki

Najlepsza broniąca – Jagoda Gruszczyńska; Najlepszy broniący – Bartosz Lewicki

Najlepsza blokująca – Aleksandra Zdon; Najlepszy blokujący – Piotr Kantor

MVP kobiet: Jagoda Gruszczyńska, MVP mężczyzn: Piotr Kantor

Odkrycie wśród kobiet: Melania Marcinowska; Odkrycie wśród mężczyzn: Wiktor Mielczarek

Pomiędzy wręczeniem nagród dla zawodniczek, a zawodników organizatorzy przygotowali muzyczne podsumowanie minionych czterech tegorocznych turniejów. Następne przyszła pora na wręczenie specjalnych wyróżnień. Nagrodzono między innymi najlepszych trenerów, po raz pierwszy nagroda powędrowała do dwóch szkoleniowców. Nagrodę w kategorii najlepszy trener zdobyli: Robert Żuchowski, Rafał Szternel. Kibicami roku wybrano „Rumcajss Team”, „Przyjaciółmi Plaży Open” zostali dyrektor BOSIR w Białymstoku – Paweł Orpik oraz vice-dyrektor BOSIR-u – Rafał Gosk. Ekspertem roku został Mariusz Prudel, nagrodę za profesjonalny marketing/działalność w mediach społecznościowych otrzymali Michał Korycki/Jarosław Lech. Specjalne wyróżnienie otrzymała od organizatorów Agnieszka Radkowiak-Kiedacz, za nieocenioną, bezinteresowną pomoc w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Specjalne wyróżnienie od zawodniczek i zawodników otrzymał Marcin Strządała oraz jego ekipa, z kolei turniej w Białymstoku został wybrany przez „Rumcajss Team” jako najlepszy turniej cyklu.

Na koniec organizatorzy gali przygotowali specjalną niespodziankę, którą był quiz! Do udziału w nim wybrano trzy duety, a właściwie trzy miksty. Pierwszą parę stworzyli: Magdalena Szczytowicz/Karol Szczepanik, drugą parą byli: Michalina Tokarska/Kamil Warzocha oraz Michał Korycki/Aleksandra Zdon. Zabawę podzielono na trzy tury, w pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące siatkówki plażowej, w drugiej zadawano pytania z przymrużeniem oka, np. na temat zawartości kationów wapniowych w gazowanej „Jurajskiej” czy ulubionej ryby Michała Koryckiego. W trzeciej, finałowej turze zgromadzone drużyny musiały dokończyć suchary. Ostatecznie zwyciężyli Michał Korycki/Ola Zdon, na końcu dowiadując się, że wzięli udział w historycznym quizie, ponieważ po raz pierwszy w historii na najlepszych nie czekała żadna nagroda 😉