Sobotnie emocje na “Rudzie”

Sobotni dzień na kąpielisku „Ruda” okazał się niezwykle intensywny.  Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 9:00, natomiast ostatni siatkarze zeszli z piasku po godzinie 20:00.

Kobiety kontynuowały dzisiaj turniej główny, który rozpoczął się wczoraj. Po zaciętej walce wyłoniliśmy najlepszą czwórkę turnieju w Rybniku. O złoto powalczą Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska przeciwko parze Joanna Wiatr/Martyna Wardak. Obie pary w dwóch setach i bez większych problemów pokonały swoje przeciwniczki w meczach ½ finałów.

Kociołek/Gruszczyńska – Zdon/Kożon 2:0 (21:13, 21:14)

Wołoszyn/Suwińska – Wiatr/Wardak 0:2 (14:21, 19:21)

Mężczyźni dopiero dzisiaj rozegrali pierwsze spotkania turnieju głównego.Odbyły się 24 mecze i poznaliśmy już dwóch pierwszych półfinalistów zmagań w Rybniku. W półfinale nr 1 zobaczymy Jarosława Lecha i Sebastiana Sobczaka,  którzy zagrają przeciwko zwycięzcom jutrzejszego meczu ćwierćfinałowego Szewczyk/TkaczukWitczak/Wojtasik. W drugim półfinale powalczy para Brożyniak/Dzikowicz ze zwycięzcami pojedynku Parcej/Radojewski – Malec/Kiernoz.

Na Plaży Open to już tradycja, że w każdą sobotę turnieju o godzinie 16:00 odbywa się „Mecz Gwiazd”. W Cieszynie zagrali w nim Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Zaś w Rybniku mieliśmy okazję oglądać najlepszych w halowej odmianie siatkówki. W meczu wystąpiła drużyna reprezentująca barwy Rybnika na czele z Pawłem Ruskiem oraz reprezentacja Plaży Open. W barwach Plaży Open zagrali: Magdalena Szczytowicz, Dominik Witczak, Sebastian Świderski i Marcin Nowak.

Jutrzejszy, ostatni już dzień zmagań na kąpielisku „Ruda” rozpoczynamy o godzinie 9:00 meczami ćwierćfinałowymi. Ostatnim akcentem będą zaś mecze finałowe transmitowane „na żywo” przez TVP Sport.

Program dnia:

9:00 – ćwierćfinały mężczyzn

10:00 – 11:00 – półfinały mężczyzn

11:00 – mecz o 3. miejsce kobiet

12:00 – mecz o 3. miejsce mężczyzn

13:30 – finał kobiet

14:45 – finał mężczyzn

 

fot. Tomasz Rakoczy