Słoneczne otwarcie Plaży Open w Mysłowicach

Piękna pogoda, rywalizacja na trzech boiskach i powrót Plaży Open do Mysłowic. W piątek rozegrano eliminacje do turnieju głównego cyklu. Wzięło w nich udział blisko 60 duetów z całej Polski, ale również zza granicy. Osiem najlepszych wśród kobiet i osiem najlepszych wśród mężczyzn awansowało do sobotnich gier.
Plaża Open 2023 wystartowała. Park Słupna od rana w piątek tętnił życiem za sprawą siatkówki plażowej. Turniej eliminacyjny rozpoczął się długimi, zaciętymi potyczkami na naprawdę dobrym poziomie. W ciągu całego dnia rozegrano wiele ciekawych meczów, a tylko pojedyncze miał wyraźnego triumfatora.

Wszystko poszło zgodnie z planem, bez opóźnień na koniec. Pogoda dopisała. Oby taka tendencja utrzymała się w kolejnych dniach – powiedział po wszystkim sędzia główny zawodów, Jan Baniak. Piątkowe mecze eliminacyjne rozgrywane były na trzech boiskach. W sobotę rozpocznie się turniej główny, który toczyć się będzie już na czterech kortach. – Cudownie jest tu znowu być, już się nie mogę doczekać gry – przyznała Justyna Łukaszewska, triumfatorka turnieju sprzed tygodnia. Wspólnie z Izabelą Błasiak w Mysłowicach są turniejową “jedynką”. W zmaganiach mężczyzn najwyżej rozstawieni są Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak.

Sobotnie rozgrywki toczyć się będą od godziny 9:00 do samego wieczora. W niedzielę z samego rana zostaną rozegrane ostatnie mecze o strefę medalową, a następnie już rozpocznie się walka o najwyższe cele.
Spośród par kobiecych w piątek do turnieju głównego awansowały: Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska, Dorota Strąg/Paulina Biranowska, Małgorzata Szajewska-Skuta/Katarzyna Szymoniak, Julia Radelczuk/Paulina Łabuz, Anna Zawiślak/Aleksandra Sikorska, Joanna Moczko-Knapiak/Karolina Nowak, Martyna Wardak/Agnieszka Adamek i Joanna Wiatr/Ewelina Brzezińska.

Eliminacje do turnieju głównego mężczyzn sukcesem zakończyły duety: Filip Lejawa/Szymon Beta, Damian Gościański/Jakub Skrajny, Michał Kucharski/Szymon Kobyliński, Tobiasz Kaniewski/Maciej Okrzeja, Damian Gajewski/Piotr Kołtuński, Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc, Lucas Sá/Johann Dohmann i Bartosz Dudek/Tomasz Dudek.

Wszystkie sobotnie spotkania z boiska głównego transmitowane są online na kanale BDB TV w serwisie Youtube.

Partnerami Plaży Open w Mysłowicach są KSSE i Totalizator Sportowy – Lotto.