Silvia Poszmiková dla Plaża Open: Uwielbiam narciarstwo i góry tak samo jak siatkówkę

Na turniej Plaży Open w Rybniku przyjadą dwie silne pary z zagranicy, a konkretnie ze Słowacji. Wśród zawodniczek rywalizujących na Kąpielisku Ruda zobaczymy m.in. Silvię Poszmikovą w parze z Evą Elekovą. Popularna “Sisi” oprócz gry na plaży, rywalizuje również na hali oraz… na śniegu. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z zawodniczką, którą polscy kibice będą mogli obserwować podczas turnieju Plaży Open 2019 w Rybniku. Rozmawiał Paweł Olejarczyk, Plaża Open.

Paweł Olejarczyk, Plaża Open: Duża rzesza polskich kibiców mogła o Tobie jeszcze nie usłyszeć. Zechciałabyś się krótko przedstawić?

Silvia Poszmiková: Jestem nazywana Sisi już od najmłodszych lat. Pochodzę z małego miasta Dunajska Streda, które znajduje się w południowej części Słowacji. W siatkówkę zaczęłam grać w wieku 15 lat, czyli dosyć późno. Zostałam zaproszona do dołączenia do słowackiej młodzieżowej ligi. Spędziłam tam półtora roku i potem przyszły studia w Pradze. Aktualnie gram w siatkówkę na hali, plażową odmianę i w siatkówkę na śniegu, co jest moją największą pasją. Do moich największych sukcesów zaliczyć można 2 miejsce w Mistrzostwach Słowacji w 2014 roku oraz brązowy medal w minionym sezonie.

PO: Wspomniałaś, że grasz także na śniegu. Czy możesz opowiedzieć o swojej zimowej przygodzie?

SP: Pierwszy raz zagrałam w 2014 i od tego czasu co roku jeżdżę na turnieje. Zakochałam się w tym sporcie, może dlatego, że uwielbiam narciarstwo oraz góry tak samo jak siatkówkę (śmiech). Najbardziej dumna jestem ze złotego medalu, który wywalczyłyśmy w 2016 roku na CEV Snow Volleyball Tour. Od tego czasu kilka razy zdarzało nam się stawać na podium.

PO: W Rybniku zagrasz z Evą Elekovą. Od kiedy gracie razem i gdzie udało Wam się zagrać wspólnie w tym roku?

SP: Kiedy mieszkałam w Pradze miałam przyjemność grania z wieloma partnerkami. To jest już mój trzeci wspólny sezon z Evą. W tym roku zagrałyśmy już w turnieju cyklu World Tour w Ostrawie, gdzie nie udało nam się przejść kwalifikacji. Za dwa tygodnie wybieramy się także do Argentyny na FIVB Snow Volleyball World Tour, czyli na Puchar Świata w siatkówce na śniegu.

PO: Jakie macie oczekiwania względem turnieju w Rybniku?

SP: Chcemy zagrać dobrą siatkówkę oraz poprawiać własne umiejętności.

PO: Jakie macie plany na resztę sezonu?

SP: Tak jak mówiłam wybieramy się na Puchar Świata w „śniegówce” do Argentyny, następnie zagramy w rodzimym „tourze”, aby dobrze przygotować się do Mistrzostw Słowacji, które odbędą się 7-8 sierpnia.