Poznaj z nami Myślenice!

Ostatnim przystankiem dla Plaży Open będą malownicze Myślenice – miasto, w którym także nie brakuje miejsca dla siatkówki. W 2014 roku powstało w nim Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice, czyli grupa pasjonatów, sympatyków piłki siatkowej, której celem jest propagowanie tego sportu. W mieście nie brakuje także wydarzeń związanych z plażową wersją siatkówki. Świadczy już o tym sam fakt, że Plaża Open nie rozegra się w nich po raz pierwszy. Turniej był już rozgrywany w Myślenicach zarówno w zeszłym roku, jak i dwa lata temu.

Podstawowe informacje o Myślenicach

Myślenice to miasto powiatowe znajdujące się w województwie małopolskim. Położone są 30 km na południe od Krakowa. Dla miłośników przyrody i kontaktu z naturą znacznie ciekawsza może się jednak wydać informacja, że Myślenice leżą nad rzeką Rabą, a także pomiędzy wzgórzami Dalin, Chełm oraz Uklejna.

Co warto zobaczyć w Myślenicach?

Dla fanów siatkówki ważny obiekt w Myślenicach może stanowić Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Zdrojowej. A co poza aspektami sportowymi?

Atrakcje na świeżym powietrzu

W okresie letnim warto skorzystać z możliwości, jakie daje rzeka. Osoby, którym nie straszne są wodne atrakcje, mogą skorzystać z kąpielisk i miejsc do plażowania. Inni wielbiciele ruchu mogą natomiast udać się do parku w dzielnicy Zarabie ciągnącego się na sporej długości wzdłuż Raby. Nie brakuje w nim ścieżek rowerowych i spacerowych. Jeszcze innych wrażeń może dostarczyć kolej krzesełkowa na Górę Chełm, na której szczycie znajduje się punkt widokowy.  

A dla zwolenników zwiedzania…

Myślenice oferują także coś dla osób, które preferują zwiedzanie. Szczególnie ciekawymi propozycjami mogą się dla nich okazać: Dom Grecki, który obecnie pełni rolę Muzeum Niepodległości oraz Zamek w Myślenicach. W tym pierwszym znajduje się kolekcja regionalnych pamiątek, wśród których znajduje się zbiór eksponatów związanych z II Wojną Światową. Za to zamek to szczególna atrakcja dla miłośników zabytków i ruin.