Po raz jedenasty dla Arka

Już dziesięć lat minęło od jednej z największych tragedii polskiej siatkówki, czyli śmierci znakomitego zawodnika – Arkadiusza Gołasia.

Dla wszystkich osób związanych z siatkówką to był ogromny wstrząs i wielu do dziś nie pogodziło się ze stratą tak wspaniałego siatkarza, ale przede wszystkim człowieka. Arkadiusz Gołaś zginął w wypadku samochodowym dziesięć lat temu – dokładnie 16 września 2005 roku. Od tego czasu co roku organizowany jest memoriał jego imienia.

Tegoroczna edycja, jak zwykle w Murowanej Goślinie, odbędzie się w najbliższy weekend. Dla zespołów PlusLigi to kolejny sprawdzian przed rozpoczynającym się sezonem, jednak przede wszystkim okazja do uczczenia pamięci kolegi z boiska i autorytetu dla młodszych zawodników.

W dniach 23 – 25 października do rywalizacji przystąpią: Łuczniczka Bydgoszcz, LOTOS Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel oraz klub, z którym Arkadiusz Gołaś był najbardziej związany – AZS Częstochowa. W składzie ostatniego zespołu zaprezentuje się znany kibicom Plaży Open Stanisław Wawrzyńczyk – zawodnik, który w parze z Piotrem Ilewiczem zdobył srebrny medal finałowego turnieju w Gdańsku.

Memoriał ku pamięci Arkadiusza Gołasia, to fantastyczna inicjatywa, która nigdy nie powinna wypaść z kalendarza siatkarskich wydarzeń w Polsce. Plaża Open kibicuje wszystkim zespołom, ale przede wszystkim pamięta o naszym wspaniałym siatkarzu!