Plaża Open żegna Cieszyn – wypowiedzi po turnieju

Inauguracja tegorocznego cyklu Plaża Open zakończyła się ogromnym sukcesem. Turniej stał na wysokim poziomie i przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Na jego koniec pochwałom i zachwytom nie było końca.

Jan Baniak – sędzia główny turnieju w Cieszynie: Zawody były rozgrywane na czterech boiskach, w trzech różnych lokalizacjach, jednak jestem bardzo zadowolony z tego, jak rozegrano ten turniej. Ani zawodnicy, ani sędziowie nie zgłaszali uwag i problemów, co mnie jako sędziego głównego może tylko i wyłącznie cieszyć. Pogoda i w piątek, i w sobotę zapowiadała się na burzową, jednak warunki do gry były bardzo dobre. W niedzielę niestety pogoda troszkę popsuła nam szyki, skończyliśmy wszystko z lekkim opóźnieniem, jednak poziom sportowy rywalizacji zrekompensował nam tę niedogodność.

Monika Brzostek – dyrektor sportowy cyklu Plaża Open: Pogoda to jedyne na co nie mieliśmy wpływu, trzeba było przeczekać ponieważ nie było bezpiecznie. Grzmoty było słychać nad naszymi głowami. Wielkie brawa za szybką, sprawną decyzję dla pani komisarz Róży Wachowskiej. Kapitalny był widok fanów, którzy czekali pod arkadami, na to by pogoda pozwoliła wznowić grę. Kibice nie wystraszyli się burzy, czekali i wypatrywali tego, co przyniesie los. Myślę, że dla kibiców i zawodników był to bardzo dobrze przygotowany turniej przez Marcina Strządałę i jego ekipę. Wiem, że ekipa przez problemy z pogodą pracowała do późnych godzin wieczornych, przez co jeszcze większe brawa i ukłony dla nich ode mnie. Już teraz zapraszam na zawody do Myślenic, tam co ciekawe finałowe mecze zostaną rozegrane w godzinach wieczornych, przez co kibice będą mogli oglądać decydujące o zwycięstwie mecze przy sztucznym świetle.

Michaela Kubickova – zwyciężczyni turnieju kobiet: Jestem niezwykle wdzięczna organizatorom za to, jak świetną robotę wykonali w ten weekend. W zeszłym roku właśnie dzięki Plaży Open w Cieszynie miałyśmy okazję w ogóle zagrać w jakimś turnieju. W tym roku z chęcią przyjęłyśmy zaproszenie na ten turniej i grać przy pełnych trybunach, to był ogromny zaszczyt i przyjemność. Tym bardziej cieszymy się z tego, że kibice i tak postanowili zostać i po ustaniu opadów zasiąść na trybunach. Z zeszłego roku zapamiętałam przede wszystkim Kasię Kociołek, reprezentantkę Polski, zawodniczkę występującą w zawodach cyklu World Tour. W tym roku poziom był niezwykle wyrównany, ale i wysoki przez co w każdy mecz musiałyśmy wkładać mnóstwo sił.

Gabriela Staszkiewicz- burmistrz Cieszyna: Życzę kolejnym miastom, żeby impreza wyszła u nich tak dobrze, jak u nas. Zarówno kibice, jak i zawodnicy powinni być zadowoleni z tego, jak to wszystko wyglądało przez ostatnie trzy dni. Mamy w Cieszynie wiele obiektów sportowych, nie wszystkie są jeszcze optymalnie wykorzystane, ale my o nich pamiętamy. Rozpoczynamy remont miejskiego stadionu, który będzie służył wszystkim mieszkańcom. Nie zapominajmy o Czeskim Cieszynie, który także jest bogaty w infrastrukturę, która może służyć wszystkim lubiącym aktywność fizyczną. Cieszyn to miasto, które da się lubić, do którego warto przyjechać nie tylko na weekend, ale i na dłuższy okres czasu.

Paweł Lewandowski – zwycięzca turnieju mężczyzn: Wygranie turnieju w Cieszynie to wspaniałe uczucie, tym bardziej, że Marcin Ociepski i Michał Kądzioła postawili nam naprawdę trudne i twarde warunki. Bardzo się cieszę także z tego, że otrzymałem nagrodę MVP tych zawodów. Wcześniej nigdy nie zostałem w ten sposób uhonorowany, nawet w czasach juniorskich nie spotkało mnie takie wyróżnienie. Zawsze jak pomyślę o Cieszynie, to będę się po prostu cieszył! Możemy sobie pozwolić na malutkie święto, na może “jedno” i pizzę, ponieważ jesteśmy w środku sezonu. Przed nami jeszcze kilka turniejów, a na poważne imprezowanie przyjdzie czas we wrześniu.

Marcin Strządała – dyrektor organizacyjny Plaży Open: Dziękuję wszystkim organizatorom, wolontariuszom, sponsorom i partnerom za to, że mogliśmy stworzyć razem wspaniałe widowisko. Ogromne ukłony dla władz Cieszyna z Panią Burmistrz, Gabrielą Staszkiewicz na czele oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie i Pana Starosty, Mirosława Szczurka. Cieszyn jest dla mnie, ale i dla Plaży Open miejscem wyjątkowym. To wszystko tutaj się zaczęło i jestem dumny, że moja miasto rodzinne, tak udanie przywitało tegoroczny cykl. Przed nami kolejne turnieje w Myślenicach, Kołobrzegu i Białymstoku. Nie zwalniamy tempa i będziemy robić wszystko by zawodniczki, zawodnicy, kibice i wszyscy przyjaciele Plaży Open byli zadowoleni ze wspólnej pracy, którą wykonujemy.