Plaża Open wróciła do Myślenic wraz z piękną pogodą

Pogoda w ostatnie dni przed startem Plaży Open w Myślenicach nie napawała optymizmem. Tymczasem wraz ze startem rozgrywek nad Rabę powróciło słońce. W typowo letnim anturażu w sobotę toczyła się rywalizacja o osiem miejsc w turnieju głównym siatkarek.

Po raz pierwszy Plaża Open do Myślenic trafiła w ubiegłym roku. W trudnym covidowym czasie tamten turniej wypadł bardzo dobrze pod względem organizacyjnym, więc współpraca kontynuowana jest również w trakcje obecnej edycji cyklu.

W urokliwe rejony rzeki Raby w sobotę dotarło w sumie 15 duetów damskich, jedna ze zgłoszonych par nie dojechała. Zmagania o awans toczyły się od rana do wczesnego, a w czterech grupach rozegrano w sumie 21 spotkań.

Z grupy A do dalszego etapu awansowały pary: Wołoszyn/Chyła oraz Ciężkowska/Kielak. Para Agnieszka Wołoszyn i Aleksandra Chyła do niedzielnych zmagań awansowała z kompletem zwycięstw. – Najważniejsze, że awansowałyśmy do turnieju głównego, a to był nasz cel na eliminacje. Te zawsze są ciężkie i to jest dodatkowy stres, żeby wejść do tego turnieju głównego, więc cieszę się bardzo, że plan wykonałyśmy – przyznała najbardziej doświadczona w mysłowickim turnieju zawodniczka, Agnieszka Wołoszyn.

Rywalizację w zestawieniu B wygrała para Stastna/Stara, która w tie-breaku pokonała drugi z awansujących duetów Radkowiak-Kiedacz/Herrmann. Obie pary miały po dwie wygrane, dwa rozegrane tie-breaki, a o miejscu zdecydował bezpośredni mecz, który Czeszki wygrały 2:0.

W grupie C najlepszy okazał się duet Jundziłł/Marcinowska, który zanotował komplet trzech wygranych. Druga z awansujących par to Jakuć/Makaruk, który przegrał tylko z wygranymi tego zestawienia 0:2.

Grupę D wygrał team Antczak/Kozłowska, który stracił w eliminacjach tylko seta. Tuż za nim z awansem do turnieju głównego uplasowała się para Wiśniewska/Klajman. Ta dwójka wygrała dwa spotkania i przegrała jedno – w tie-breaku.

W tym samym czasie, gdy siatkarki rywalizowały o turniej główny, na boisku głównym Plaży Open w Myślenicach trwały też rozgrywki Młodej Plaży Open. W kilku kategoriach wiekowych rywalizowało szerokie grono młodych adeptów siatkówki plażowej. Także w sobotę poznaliśmy najlepsze pary w tych zmaganiach, a nagrody najlepszym wręczała Monika Brzostek – olimpijka z Rio de Janeiro.

W niedzielę zmagania rozpoczną również siatkarze, którzy rozegrają eliminacje. Przystąpią do nich 33 pary. Jak się okazało na turniej nie dojedzie duet argentyński, który otrzymał dziką kartę do turnieju głównego. Ta przypadła w udziale parze Prudel/Kurowski.