Plaża Open po raz czternasty rusza w Polskę

Organizatorzy największego i najstarszego cyklu turniejów siatkówki plażowej w Polsce odkryli pierwsze karty przed najbliższym sezonem. Dla Plaży Open będzie to czternasta edycja i pewne jest, że po raz kolejny turnieje oraz wydarzenia dodatkowe przyciągną kibiców z całego kraju.

W ubiegłym roku Plaża Open rozegrała trzy turnieje. Rozgrywki zainaugurowano w Łodzi na terenie Manufaktury. Następnie zmagania przeniosły się tak naprawdę do dwóch miast, a nawet Państw, bowiem turniej rozegrano zarówno Czechach (w Czeskim Cieszynie), jak i w Polsce (Cieszynie). Utrzymana została więc niebywała oryginalność, która rokrocznie towarzyszy turniejom Plaża Open. Były to bowiem pierwsze rozgrywki w historii, które gościły poza granicami Polski. Wielki finał cyklu rozegrany został w Myślenicach. Należy również przypomnieć, że dla organizatorów Plaży Open 2022 rok był szczególny również z innego względu. Po raz pierwszy zorganizowali oni bowiem międzynarodowe wydarzenie był to Beach Pro Tour Futures, który odbył się w czerwcu w Białymstoku.

Jeśli chodzi o zwycięstwa w całym cyklu 2022 roku najlepiej spisali się Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, którzy wygrali dwa z trzech turniejów, a w Myślenicach wywalczyli też srebrne medale. Obaj też przewodzą w klasyfikacji medalowej całego cyklu. W ciągu trzynastu lat Jędrzej Brożyniak (1. miejsce) zdobył w Plaży Open 10 złotych medali, 12 srebrnych i 9 brązowych. Natomiast Piotr Janiak zapisał na swoim koncie 10 złotych, 6 srebrnych i cztery brązowe krążki. Wśród kobiet najwięcej medali zdobyła Martyna Wardak – 11 złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Druga w zestawieniu jest aktualna reprezentantka Polski Katarzyna Kociołek – 10 złotych i 2 srebrne medale.

Poznaliśmy już trzy miasta, do których w tym roku zawita Plaża Open. Inauguracyjny turniej rozegrany zostanie w Mysłowicach (2-4 czerwca), następnie cykl przeniesie się do Myślenic, gdzie rozgrywki zaplanowano na 7-9 czerwca. Kolejny turniej rozegrany zostanie w Białymstoku w dniach 7-9 lipca. Plaża Open w każdym z tych miast już gościła. W Mysłowicach o medale Plaży Open rywalizacja toczyć się będzie po raz drugi, w Myślenicach po raz czwarty, natomiast do Białegostoku cykl zawita już po raz dziewiąty.

– Oczywiście planujemy też czwarty turniej. Szczegóły i miejsce jego rozegrania będziemy mogli przedstawić już niedługo. Bardzo cieszymy się, że po raz czternasty będziemy mogli stworzyć dla polskich kibiców i polskich par plażowych nasze wydarzenie. Dołożymy wszelkich starań, by turnieje były niezapomniane, a każdy wracał z nich bardzo zadowolony zdradzę tylko, że finałowy turniej Plaży Open w tym roku zaplanowany jest w sierpniu – zapewnił główny organizator i pomysłodawca cyklu, Marcin Strządała.