Plaża Open na 15-lecie po raz dziesiąty zagra w Białymstoku

Krajowe pary siatkówki plażowej już w ten weekend zagrają w Białymstoku! Plaża Open zawita po raz kolejny na Plażę Dojlidy, a kibice będą mogli obserwować plażówkę w najlepszym wydaniu. To będzie szczególne wydarzenie. Cykl obchodzi w tym roku jubileusz.

Białystok bardzo dobrze zna Plażę Open, a Plaża Open bardzo dobrze zna Białystok. To już dziesiąty raz, gdy cykl trafi do stolicy Podlasia. W tym roku rywalizacja toczyć się będzie w ramach Pucharu Polski. To dopiero początek sezonu plażowego w polskich turniejach rankingowych, więc drużyny będą rywalizować o ważne punkty do rankingu mistrzostw Polski.

Tradycyjnie w piątek rozegrane zostaną kwalifikacje, a od soboty rozgrywany będzie turniej główny. Do turnieju zgłosiło się w sumie prawie 70 duetów – 39 par mężczyzn i 30 par kobiet. Na listach startowych nie brakuje duetów, które w ubiegłym sezonie zdobywały medale eliminacji mistrzostw Polski.

– Tegoroczny cykl miał już się nie odbyć, wycofał się bowiem sponsor strategiczny Plaży Open. Rozmowy z Miastem Białystok i miejscowym BOSIREM były długie i finalnie, ponownie gramy na Plaży Dojlidy. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. To będzie super weekend. Fantastycznym wydarzeniem podziękujemy za to wsparcie,jakie otrzymaliśmy i wiele rozmów, jakie przeprowadziliśmy – powiedział Marcin Strządała z BDB Event.

Turniejową “jedynką” u siatkarzy są Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. W turnieju kobiet z numerem jeden rozstawione są reprezentantki Polski Marta Łodej i Julia Kielak. W białymstoku zagra jeszcze inna kadrowa dwójka Maja Kruczek/Melania Marcinowska. W tegorocznym turnieju w Białymstoku dzikie karty otrzymały pary Aleksandra Gromadowska i Agnieszka Adamek oraz Mikołaj Miszczuk i Jan Król.

Plaży Open co roku towarzyszy ogrom dobrej zabawy na trybunach. Są animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Bawią się całe rodziny. W tym roku czeka na nie jeszcze więcej atrakcji. W czwartek rozegrany zostanie turniej amatorów, przy współpracy z Tytanami Białystok, natomiast wiele ciekawych zajęć, treningów i tor przeszkód zorganizowane zostaną wspólnie z REA BAS Białystok.

Plaża Open zapewnia streaming z całego turnieju, w ramach BDB TV. Z kolei mecze finałowe obejrzeć można na antenie TVP Sport. Transmisja z Białegostoku rozpocznie się w niedzielę, o godz. 14:15.