Pilskie starcia gigantów rozpoczęte!

Pociąg o nazwie Plaża Open wjechał na końcową stację tegorocznego projektu. Jest nią oczywiście Piła, w której nad jeziorem Płotki rozpoczęły się zmagania kobiet i mężczyzn!

W turnieju kobiet wystąpiła ścisła czołówka z parami Wiatr/Wardak, Wołoszyn/Suwińska, Szczytowicz/Baron na czele. Co ciekawe grające ostatnio w Mistrzostwach Świata U-21 Jagoda Gruszczyńska oraz Katarzyna Kociołek zmieniły partnerki, i tak popularna „Jago” w Pile występuje z Karoliną Baron, z kolei jej partnerki gra a raczej grała z Dorotą Strąg. Niestety Katarzyna Kociołek doznała bardzo nieprzyjemnego, i bolesnego naciągnięcia mięśnia dwugłowego w prawej nodze i z tego powodu musiała poddać mecz z parą Szczytowicz/Baron walkowerem, dzięki temu „nieZŁOMne” czekają na swoje rywalki w ćwierćfinale pilskiego turnieju. Jako pierwsze z turniejem pożegnały się pary: Choczewska/Kosobucka, Kubicka/Warczygłowa, Karasiewicz/Zdon oraz Kowalska/Szczepaniak zajmując w ostatnich zawodach tegorocznego cyklu Plaża Open miejsca 13-16.

W eliminacjach do turnieju męskiego wystąpiło 15 par, i z tego powodu jak zauważył czujnie sędzia główny zawodów – Henryk Darocha po raz pierwszy od co najmniej 5 lat eliminacje rozegrano w systemie grupowym. Najlepiej w eliminacjach wypadły pary Lewicki/Kiernoz, Szewczyk/Tkaczuk oraz Czubiński/Nowak nie tracąc w meczach eliminacyjnych nawet jednego seta, z tymże dwa ostatnie duety potrzebowały na to trzech spotkań, z kolei para Lewicki/Kiernoz „zaledwie” dwóch. Ostatecznie do turnieju głównego awansowały następujące duety:

Bartłomiej Kiernoz/Bartosz Lewicki

Marcin Nowak/Kuba Czubiński

Mateusz Szewczyk/Dariusz Tkaczuk

Konrad Kozik/Wojciech Kozik

Kamil Kwasowski/Dawid Ogórek

Mateusz Chyl/Kamil Radzikowski

Kacper Bąkiewicz/Michał Korycki

Andrzej Paszkowski/Piotr Żylicz

Już jutro oprócz turnieju głównego kobiet, czeka nas także turniej główny mężczyzn, w którym zagra kilkanaście znakomitych par z duetami Brożyniak/Dzikowicz, Lech/Sobczak czy Witczak/Wojtasik na czele.