Paweł Orpik (Dyrektor BOSIR Białystok): Kontynuacja współpracy z Plażą Open to dobry krok!

Marcin Strządała (Dyrektor Generalny Plaża Open): Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy gościć w Białymstoku na finale cyklu Plaża Open. Zwiększyliśmy w tym roku znacząco pulę nagród, do 30 tysięcy złotych (17 tysięcy w turnieju męskim i 13 tysięcy w turnieju damskim), nasze turnieje mają rangę trzygwiazdkową, zawodnicy i zawodniczki zdobywają punkty nie tylko do rankingu mistrzostw Polski, ale także do międzynarodowego rankingu FIVB. Otwiera nam to drzwi do tego, by w Plaży Open zagrały zagraniczne pary, co jeszcze bardziej pomaga zwiększyć atrakcyjność naszych zawodów. Oprócz rozgrywek w siatkówkę plażową, przygotowaliśmy dla kibiców mnóstwo atrakcji i konkursów. Zaplanowaliśmy między innymi konkursy: zagrywki do celu, dzika bomba czy E-Plaża Open, coś nowego, coś czego jeszcze nie organizowano w naszym kraju. To rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości za pomocą zyskujących coraz większa popularność gogli VR.

Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku: Miasto Białystok z ogromną przyjemnością po raz kolejny będzie gościć u siebie najlepszych z najlepszych w całym kraju. Już wiemy, że zrobiliśmy dobry krok podejmując współpracę z Marcinem Strządałą, impreza jest doskonale promowana i reklamowana zarówno w tak zwanym środowisku, jak i mediach zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich. Nie ma tygodnia, ażeby w największej sportowej gazecie w naszym kraju – Przeglądzie Sportowym, nie było informacji na temat Plaży Open. Ja osobiście mam nadzieję, że organizatorzy nie zmienią w przyszłym roku zdania i nie przeniosą finałowych zmagań, na przykład do Zamościa, który po raz kolejny zorganizował super turniej. Pogoda co prawda jest w to lato mocno zmienna, my mamy jednak nadzieję, że od 28 do 30 lipca będzie świecić słońce i tłumy białostoczan odwiedzą kąpielisko „Dojlidy”.

Paweł Orpik (Dyrektor BOSIR Białystok): Wracając jeszcze do kwestii promocji, którą poruszył Pan Prezydent, mnie bardzo cieszy fakt, że finałowe zmagania w Białymstoku będzie transmitowała ogólnopolska stacja TVP Sport. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że w każdym z pięciu miast tegorocznego cyklu logo miasta Białystok jest bardzo mocno widoczne i eksponowane. O poziom sportowy zawodów jesteśmy spokojni, gdyż od turnieju organizowanego u nas w mieście, ważniejsze są chyba tylko finałowe zawody mistrzostw Polski. zależy nam na takich imprezach, ponieważ one także sprawiają, że mieszkańcy czy to naszego miasta czy innych miejscowości w naszym kraju widząc ładne kobiety, wysportowanych mężczyzn grających w siatkówkę plażową, sami zaczną uprawiać ten sport.